Polícia na sociálnych sieťach: Lučanský to hodnotí takto

8. 1. 2020 19:01

Prezidenta Policajného zboru (PZ) SR Milana Lučanského teší, keď sociálne siete polície pomáhajú občanom v núdzi. Deklaroval, že v modernej komunikácii bude polícia pokračovať aj v roku 2020, pričom naďalej sa zameria na podporu boja proti hoaxom a dezinformáciám. TASR o tom informovala hovorkyňa Prezídia PZ Denisa Bárdyová.

Polícia na sociálnych sieťach: Lučanský to hodnotí takto
Foto: facebook.com/policiaslovakiafacebook.com/policiaslovakia
Popis: Milan Lučanský
reklama

 "Obzvlášť ma teší, keď naše sociálne siete pomáhajú občanom v núdzi, či už rýchlym zodpovedaním ich dôležitých otázok, alebo sú získavané priamo poznatky vedúce k záchrane ľudských životov či k vypátraniu hľadaných osôb," uviedol Lučanský.

Medzi úspechy súvisiace s aktivitou na sociálnych sieťach polícia zaradila napríklad identifikáciu osôb v prípade zabitého Srba v centre Bratislavy, vypátranie dvoch nezvestných dievčat vo veku 14 a 15 rokov či nájdenie muža, ktorý rozbil vchodové dvere nemocnice.

"Z najzávažnejších prípadov môžeme uviesť komunikáciu s občanom SR v zahraničí, ktorý sa cítil byť vykorisťovaný nútenou prácou, čo bolo následne odstúpené partnerskému orgánu v danej krajine, alebo komunikáciu s osobami uvažujúcimi nad samovraždou," priblížila hovorkyňa.

Okrem hlavnej facebookovej stránky s názvom Polícia Slovenskej republiky komunikuje polícia s občanmi aj prostredníctvom stránok ôsmich krajských riaditeľstiev PZ SR.

Samostatná stránka je venovaná varovaniam pred hoaxmi a podvodmi. Vlani vznikol tiež policajný Instagram. Polícia pripomína, že ani jej sociálne siete nie je možné zneužívať na posielanie falošných a "vtipných" správ.

Odosielatelia boli podľa nej vždy vypátraní.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Nariadi nám OSN prijať utečencov? Jasné fakty

18:25 Nariadi nám OSN prijať utečencov? Jasné fakty

Svetové médiá už informovali, že OSN rozhodla, že klimatických utečencov nebudú môcť vrátiť do krají…