Polícia a Národná garda v pohotovosti. Pochod LGBTI v Kyjeve ohrozovali pravicoví extrémisti

17.6.2018 17:29

V centre Kyjeva bola v nedeľu akcia s názvom Pochod rovnosti, ktorú zorganizovala komunita LGBTI. Na mieste panovali prísne bezpečnostné opatrenia.

Polícia a Národná garda v pohotovosti. Pochod LGBTI v Kyjeve ohrozovali pravicoví extrémisti
Foto: TASR
Popis: Ilustračný obrázok

Podľa agentúry Ukrinform polícia vpúšťala do centra iba účastníkov Pochodu rovnosti, ľudí, ktorí tam žijú alebo pracujú, a zástupcov médií.

Ministerstvo vnútra oznámilo, že o bezpečnosť približne 5000 účastníkov podujatia sa staralo takmer 5000 príslušníkov polície a Národnej gardy, uviedla agentúra UNIAN.

Svoju účasť na akcii ohlásili aj nemecká europoslankyňa Rebecca Harmsová a nemecký štátny minister pre Európu Michael Roth.

Organizátori Pochodu rovnosti, ktorým sa pred začiatkom akcie vyhrážali členovia pravicových skupín, odporučili účastníkom, aby plagáty, transparenty a symboly LGBTI (lesby, gejovia, bisexuálni, transrodoví a intersexuálni ľudia) rozvinuli až na mieste podujatia.

Už ráno polícia informovala, že zadržala 56 ľudí, ktorí blokovali cestu k miestu podujatia a vyvolávali šarvátky.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Mediálna bublina, rinčanie zbraní, dobrý krok. Pýtali sme sa politikov na stretnutie Trumpa a Putina. Toto nám povedali Jarjabek, Galko, Paška, Uhrík alebo Krajniak

0:01 Mediálna bublina, rinčanie zbraní, dobrý krok. Pýtali sme sa politikov na stretnutie Trumpa a Putina. Toto nám povedali Jarjabek, Galko, Paška, Uhrík alebo Krajniak

Stretnutie prezidentov Donalda Trumpa a Vladimira Putina sledoval celý svet a slovenskí politici neb…