Poliačik upozorňuje na travičov psov v Ružinove. Trpela aj jeho fena

18. 7. 2018 7:00

Azda každý majiteľ psov, ktorý pravidelne venčí svojich domácich miláčikov, sa stretol s otrávenou nástrahou v tráve alebo kríkoch. Niektorým sa podarilo psa od otravy odlákať, iní to zaregistrovali až neskôr. Potom sa začína kolobeh návštev u veterinára s cieľom zachrániť štvornohého člena rodiny. Podobný scenár nedávno zažil aj nezaradený poslanec Martin Poliačik (Progresívne Slovensko).

Poliačik upozorňuje na travičov psov v Ružinove. Trpela aj jeho fena
Foto: TASR
Popis: Martin Poliačik

Na svojom Facebooku zverejnil status, v ktorom upozorňuje majiteľov psov na opakujúci sa prípad otráv na trávnikoch v bratislavskej mestskej časti Ružinov. Traviči tam nasadili návnady, konkrétne kusy klobás pravdepodobne s otravou na potkany. Poliačikova fena Bella takúto návnadu skonzumovala a následne pre požitú otravu štyri dni trpela. „Najprv zvracala, potom hnačky, potom z nej začala ísť krv. Musela ísť na infúzie, berie antibiotiká, až dnes zas začala byť sama sebou,“ píše vo svojom statuse. 

Je nepochopiteľné, kto takýto čin spraví a nepozerá pri tom na následky, ktoré spomína aj poslanec. Na to, že danú otravu môže vo chvíli nepozornosti rodiča zjesť aj dieťa, čo by malo ďalekosiahlejšie následky po požití danej otravy. „Ozaj by som rád vedel, kto si dá tú námahu,“ uzatvára Poliačik.

 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: PH
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

O väzbe pre Daňa a Vaského bude rozhodovať sudca v najbližších hodinách

17:44 O väzbe pre Daňa a Vaského bude rozhodovať sudca v najbližších hodinách

O prípadnom väzobnom stíhaní neúspešného prezidentského kandidáta Martina Daňa a aktivistu Rudolfa V…