Pokrytecké médiá. Publicista Vyoral má hrôzu z toho, čo by sa dialo, keby pod vlakom skončil malý migrant

6. 8. 2019 9:55

Český komentátor Tomáš Vyoral sa zamyslel, prečo médiá zverejňujú fotky trpiacich migrantov, ale vôbec nikde sa neobjavila fotka osemročného nemeckého chlapca, ktorého v Nemecku sotil migrant pod vlak. Ak médiá upozorňujú len na utrpenie migrantov, ale už nie na utrpenie, ktoré migranti tiež spôsobujú, správajú sa pokrytecky.

Pokrytecké médiá. Publicista Vyoral má hrôzu z toho, čo by sa dialo, keby pod vlakom skončil malý migrant
Foto: TASR
Popis: Policajti kráčajú pri vysokorýchlostnom vlaku ICE na hlavnej železničnej stanici vo Frankfurte 29. júla 2019. Osemročného chlapca zrazil v pondelok na hlavnej železničnej stanici.

V roku 2015 obletela svet fotografia malého sýrskeho chlapca, ktorého telo sa vyplavilo na pláž v Turecku. Západné médiá si vtedy kládli otázku, či táto snímka, ktorá dokazuje, ako utečenci trpia, otvorí srdcia aj brány Európy. V Spojených štátoch sa zase objavujú informácie o utrpení ľudí, ktorí prichádzajú z Južnej a Strednej Ameriky k hraniciam Spojených štátov a snažia sa klopať na brány Texasu a ďalších štátov USA.

Tomáš Vyoral sa v texte pre server iprima.cz zamýšľa nad tým, prečo svet neobletela tiež fotografia osemročného nemeckého chlapca, ktorého na jednej z nemeckých staníc strčil eritrejský žiadateľ o azyl pod vlak a usmrtil ho.

Vyoral zdôraznil, že mu nejde o nejaké krvavé fotografie mŕtveho chlapčeka, privítal by v podstate akúkoľvek jeho fotografiu, napríklad školskú, aby si ľudia mohli spojiť utrpenie, ktorým prechádza jedna z nemeckých rodín, s konkrétnou tvárou a jasne si uvedomili, že utrpenie spojené s migráciou postihuje aj Európanov.

„Len hypoteticky si predstavme opačný obrázok, ktorý si naozaj ani za mak neprajem, keď by osemročného migranta strčil pod vlak vyšinutý Nemec. To by bolo kriku, zovšeobecňovania, generalizovania a znechutenia zo strán uvedomelých ľavicových liberálov. Sociálne siete, stránky a obrazovky Bakalových novinárov a Českej televízie by praskali vo švíkoch. Myslíte, že preháňam? So všetkou hrôzou sa obávam, že sa o tom budeme mať príležitosť presvedčiť,“ uzavrel Vyoral.

Celý komentár nájdete na webe iprima.cz.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: mp
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Veľké dusno okolo generála Pavla: Novinár vypustil na verejnosť, čo vraj robil za komunistov. A generál buchol po stole

0:03 Veľké dusno okolo generála Pavla: Novinár vypustil na verejnosť, čo vraj robil za komunistov. A generál buchol po stole

Server Echo24.cz si posvietil na komunistickú minulosť generála Petra Pavla. Ukazuje sa vraj, že Pav…