Podlý marketingový trik. Mafián Černák spojil svojvoľne svoje meno s banskobystrickou nemocnicou

11.1.2017 12:30

Balamutí a zavádza ľudí aj vo väzení. Reč je o neslávne známom šéfovi slovenského podsvetia Mikulášovi Černákovi, ktorý cynickým spôsobom zneužil dobrú povesť ľudí liečiacich detských pacientov, aby zvýšil predaj svojej knižnej publikácie.

Podlý marketingový trik. Mafián Černák spojil svojvoľne svoje meno s banskobystrickou nemocnicou
Foto: Facebook, Fakultná nemocnica s poliklinikou F.D.Roosevelta Banská Bystrica
Popis: Banskobystrická „Rooseveltka“

Rozhodne nie sú nadšením bez seba, práve naopak. Vedenie Detskej fakultnej nemocnice s poliklinikou v Banskej Bystrici je sklamané medializovanými správami o ich previazanosti s jednou z najkontroverznejších postáv novodobých dejín Slovenska, menovite s mafiánskym bosom Mikulášom Černákom. 

Ten na svojej facebookovej fanúšikovskej stránke uverejnil text, v ktorom sa píše, že kúpou jeho knihy Prečo som prelomil mlčanie podporia kupci aj malých pacientov spomínanej DFNsP v Banskej Bystrici, konkrétne pediatrickú onkológiu a hematológiu.

Ku stránke z prísne stráženého väzenia  Černák, logicky, nemá prístup, profil však spravuje osoba, s ktorou musí bývalý mafiánsky bos byť evidentne v úzkom kontakte.

Spomínaná nemocnica však o žiadnom takomto spojení nevie a financie od mnohonásobného vraha by asi len ťažko kompetentní prijali.

„Sme vďační za každý dar, ale ak by to malo byť z takýchto zdrojov, tak to nie je v poriadku. Černák je kontroverzná osobnosť. Ak si chce vykúpiť svedomie, nech to robí iným spôsobom. Toto nie je dobrá myšlienka,“ povedala portálu Pluska.sk riaditeľka nemocnice Marianna Hoghová.  

Riaditeľka navyše dodala, že všetky finančné dary plynúce do banskobystrickej nemocnice sú z čistých zdrojov. 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: mr

Ďalšie články z rubriky

Upokojí Saková ako ministerka vnútra situáciu v spoločnosti? Sólymos si nie je istý. Ona vie, čo má robiť, dopĺňa Žiga

16:15 Upokojí Saková ako ministerka vnútra situáciu v spoločnosti? Sólymos si nie je istý. Ona vie, čo má robiť, dopĺňa Žiga

Minister životného prostredia László Sólymos (Most-Híd) si nie je istý, či nominácia štátnej tajomní…