Podľa toho, čo tvrdia britskí kolegovia, by bol Skripaľ na mieste mŕtvy. Putin neverí, že by agenta otrávili bojovou látkou

19. 5. 2018 8:10

Ruský prezident Vladimir Putin odmietol verziu, podľa ktorej boli bývalý ruský spravodajský agent Sergej Skripaľ a jeho dcéra Julija v Británii otrávení bojovou chemickou látkou.

Podľa toho, čo tvrdia britskí kolegovia, by bol Skripaľ na mieste mŕtvy. Putin neverí, že by agenta otrávili bojovou látkou
Foto: TASR
Popis: Vladimir Putin
reklama

V prípade pravdivosti toho, čo tvrdia "britskí kolegovia", by bol Skripaľ "býval na mieste mŕtvy", vyjadril sa šéf Kremľa na spoločnej tlačovej konferencii s nemeckou kancelárkou Angelou Merkelovou, s ktorou sa stretol vo svojom letnom sídle v Soči.

"Vďaka Bohu, že sa zotavil a mohol opustiť nemocnicu. Dúfam, že zostane v poriadku a zdravý," citovala Putinove slová radosti agentúra AP.

Nemocnica v anglickom meste Salisbury, v ktorom Sergeja Skripaľa s dcérou otrávili 4. marca, potvrdila v piatok jeho prepustenie z nemocnice. Juliju Skripaľovú prepustili už 10. apríla po tom, ako sa dostala z kritického stavu, v ktorom boli obaja hospitalizovaní.

Prípad otravy bývalého agenta a jeho dcéry vyvolal diplomatickú roztržku medzi Západom a Moskvou. Británia obvinila Rusko z útoku na Skripaľovcov s použitím nervovoparalytickej látky novičok, ktorá bola vyvinutá v bývalom Sovietskom zväze. Moskva však akúkoľvek zodpovednosť odmieta.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Dzurinda: Nápad špekulovať o celoštátnom blackoute je škodlivý

18:00 Dzurinda: Nápad špekulovať o celoštátnom blackoute je škodlivý

Nápad verejne špekulovať o plošnom, celoštátnom "blackoute" považuje bývalý premiér Mikuláš Dzurinda…