Pochod Hrdí na rodinu oslavuje prirodzenú rodinu. Súčasná liberálna ľavica nazerá na svet ako marxisti, odkazujú organizátor

14. 7. 2018 15:15

Poďakovať mamám a otcom, starým mamám a starým otcom za ich obetavú lásku a vyjadriť im úctu, že nám svojím životom a príkladom odovzdali veľké dobro, ktoré je ukryté v hodnote prirodzenej rodiny, je cieľom siedmeho ročníka pochodu Hrdí na rodinu, ktorý sa v Bratislave uskutočňuje v čase, keď na inom mieste prebieha Dúhový Pride 2018.

Pochod Hrdí na rodinu oslavuje prirodzenú rodinu. Súčasná liberálna ľavica nazerá na svet ako marxisti, odkazujú organizátor
Foto: TASR
Popis: Iniciatíva Hrdí na rodinu
reklama

Organizátori upozorňujú, že ešte pred niekoľkými rokmi bola vo svete rodina založená manželstvom muža a ženy s jej výnimočným postavením v spoločnosti samozrejmosťou. V súčasnosti sa však podľa nich v krajinách Západu, ako aj v niektorých slovenských mienkotvorných médiách, hodnota vzťahu muža a ženy relativizuje a degraduje sa dobro, ktoré je takýto rodinný vzťah schopný generovať pre celú spoločnosť.

Tvrdia tiež, že súdny aktivizmus definovaný ľavicovo-liberálnym étosom sa snaží o zvýšenie právnej ochrany rôznych alternatívnych foriem spolužitia na úroveň rodinného zväzku muža a ženy. "Tento trend môže priniesť negatívne následky na základné ľudské slobody - slobodu prejavu či slobodu vierovyznania," uvádzajú.

Organizátori pochodu uisťujú, že neopodstatnená diskriminácia je zlá. "Diskrimináciu však musíme posudzovať vždy na úrovni jednotlivca. Súčasná liberálna ľavica ale nazerá na svet optikou politiky skupinovej identity, kde na jednej strane vidí utláčaných a na druhej utlačovateľov. Ale keďže vrece abstraktných identít je bezodné, každý môže byť ostatnými vnímaný ako utlačovateľ a samého seba zároveň pasovať za obeť 'tých druhých'," argumentujú s tým, že tento prístup na svet nazerá cez marxistickú prizmu triedneho boja - nikdy nekončiaceho sa konfliktu rôznych spoločenských skupín súperiacich o moc a vplyv.

Aj s odkazom na skúsenosti z iných krajín sa pochod Hrdí na rodinu domnieva, že registrovaným partnerstvom alebo adopciou detí sa požiadavky LGBTI hnutia nekončia. "Žijeme v časoch, kde sa od nás očakáva odvážna láska. Máme v srdci žehnajúci postoj k transrodovo či homosexuálne cítiacim ľudom a sme proti akýmkoľvek prejavom nenávisti či posmechu voči týmto osobám. Zároveň však veríme, že človek je povolaný vo svojom dozrievaní svoju pohlavnú identitu prijať a zvnútorniť ako danosť a že nie je predmetom jeho ľubovôle. Želáme si preto, aby na Slovensku či inde vo svete neboli deti a mladí ľudia štátnou mocou a školskou výchovou mätení a zavádzaní vo výbere pohlavnej či rodovej identity," dodali organizátori.

Spoluorganizátor Anton Chromík priamo na podujatí novinárom povedal, že téma tohto pochodu je stále aktuálna. "Lebo stačí, keď vám jeden deň v roku bude chýbať otec alebo mama, tak vám to bude prekážať. My sme tu pre deti, lebo ony potrebujú otcovstvo a materstvo. Každý jeden z nás sa tak narodil. A toto chceme ukázať všetkým ľuďom na Slovensku," ozrejmil.

Podľa Chromíka je stále veľmi veľa rezerv, ktoré možno napĺňať. "Rodina je veľké bohatstvo, ale niekedy je na ňu uvalená veľká hypotéka. Rodiny potrebujú byť v centre pozornosti všetkých politík," vyhlásil.

Na podujatí sa objavilo aj viacero ľudí v tričkách extrémistickej ĽSNS. Chromík povedal, že o ich prítomnosti nevie. "Toto zhromaždenie nie je politické, nie sú tu žiadne politické symboly, ktoré by sme chceli prezentovať. Je tu len jediná myšlienka, že láska mamy a otca je nenahraditeľná. Žiadne politické symboly a tričká, najpodstatnejšia je rodina," dodal.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Domáce násilie počas koronakrízy rástlo. Následky týrania sú nielen na duši. Mozog traumatizovaných ľudí vyzerá inak, tvrdí psychologička Krasulová

23:59 Domáce násilie počas koronakrízy rástlo. Následky týrania sú nielen na duši. Mozog traumatizovaných ľudí vyzerá inak, tvrdí psychologička Krasulová

V čase koronakrízy sa významne zvýšil počet prípadov domáceho násilia, ktoré sa oznamovalo na Generá…