Po útoku Západu našli Sýrčania dve nevybuchnuté strely. Dali ich Rusom

19. 4. 2018 9:00

Po víkendovom vzdušnom útoku Spojených štátov a ich spojencov na Sýriu našla sýrska armáda dve nevybuchnuté strely s plochou dráhou letu a odovzdala ich Rusom. Informovala o tom vo štvrtok agentúra TASS s odvolaním sa na zdroj na sýrskom ministerstve obrany.

Po útoku Západu našli Sýrčania dve nevybuchnuté strely. Dali ich Rusom
Foto: TASR
Popis: Nočná obloha so svetelnými stopami raketových striel nad Damaškom počas útoku USA, Francúzska a Veľkej Británie na ciele v Sýrii.
reklama

Obe sú v pomerne dobrom stave. Tieto strely boli odovzdané predvčerom (17. apríla) ruskému dôstojníkovi... a včera (18. apríla) boli poslané lietadlom do Ruska," uviedol zdroj.

TASS zatiaľ nemá od ruského ministerstva obrany oficiálne potvrdenie týchto informácií.

Spojené štáty spolu s Britániou a Francúzskom podnikli 14. apríla vzdušné útoky na Sýriu v reakcii na údajné použitie chemických zbraní v sýrskom meste Dúmá tamojším režimom zo 7. apríla. Damask a Moskva obvinenia odmietajú.

Pentagón po útoku vyhlásil, proti trom cieľom v Sýrii bolo použitých 105 "zbraní" a že sýrska protivzdušná obrana ani jednu z nich neodklonila.

Avšak podľa ruského ministerstva obrany sýrske systémy protivzdušnej obrany sovietskej výroby zostrelili 71 z celkových 103 striel s plochou dráhou letu a rakiet zem-vzduch, ktoré USA a ich spojenci vystrelili. Zranenia utrpeli traja ľudia. Ani jedna zo striel a rakiet nesmerovala do zóny zodpovednosti ruských systémov protivzdušnej obrany na námornej základni Tartús a leteckej základni Humajmím. Ruské systémy tak neboli aktivované.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Znalkyňa: Kočner je egocentrik s narcistickými črtami

12:06 Znalkyňa: Kočner je egocentrik s narcistickými črtami

Náprava obžalovaného Mariana Kočnera by bola v prípade jeho odsúdenia priaznivá a možná. Vo svojom z…