Po údere z Bruselu schytalo Slovensko a Maďarsko ďalší aj z Nemecka. Treba zvýšiť tlak na štáty, ktoré sú nesolidárne v migračnej kríze, vyhlásil Schulz

6. 9. 2017 22:08

Líder nemeckých sociálnych demokratov Martin Schulz sa po dnešnom smerodajnom rozhodnutí Súdneho dvora EÚ ohľadne migračnej krízy vyslovil za zvýšenie tlaku na krajiny ako Maďarsko a Slovensko, ktoré boli predkladateľmi predmetnej žaloby.

Po údere z Bruselu schytalo Slovensko a Maďarsko ďalší aj z Nemecka. Treba zvýšiť tlak na štáty, ktoré sú nesolidárne v migračnej kríze, vyhlásil Schulz
Foto: SITA
Popis: Bývalý predseda Európskeho parlamentu Martin Schulz
reklama

Podľa jeho vyjadrenia pre agentúru DPA "sa ten, kto vypovedá európsku solidaritu v otázke utečencov, nemôže inde solidarity dožadovať".

"Preto sa ako spolkový kancelár nebudem spolupodieľať na nijakom finančnom plánovaní EÚ, pokým krajiny ako Maďarsko zostanú v utečeneckých otázkach nesolidárne," dodal hlavný vyzývateľ terajšej nemeckej kancelárky Angely Merkelovej v nadchádzajúcich voľbách.

Súdny dvor EÚ dnes v plnom rozsahu zamietol žaloby Maďarska a Slovenska proti rozhodnutiu Rady EÚ zo septembra 2015, na základe ktorého majú byť prerozdelené medzi členské štáty EÚ desaťtisíce migrantov zo záchytných centier v Grécku a Taliansku.

"Je to jasná porážka pre (maďarského premiéra) Viktora Orbána, ktorému dvorí CSU," povedal Schulz v narážke na politiku Kresťansko-sociálnej únie v Bavorsku (CSU), sesterskej strany Merkelovej Kresťanskodemokratickej únie (CDU).

Dodal, že dnešný rozsudok je zároveň jasnou odpoveďou pre členské štáty EÚ, ktoré sa domnievali, že nemusia dbať na platné právo.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Veľké opatrenia polície počas Veľkej noci. Ako a kde budú kontrolovať dodržiavanie obmedzeného pohybu

13:57 Veľké opatrenia polície počas Veľkej noci. Ako a kde budú kontrolovať dodržiavanie obmedzeného pohybu

Dôvod výnimky z obmedzenia voľného pohybu od 8. do 13. apríla bude musieť každý kontrolovaný občan d…