Po košickej klike je tu aj bratislavská. Parazituje na IT aj na dopravných projektoch, rozhorčil sa Hlina

1. 11. 2015 20:58

Google „žúrka“, ktorú avizoval poslanec Alojz Hlina, sa síce ešte nekonala, no zatiaľ stihol tento mimoriadne aktívny politik vymyslieť niečo iné. Rozhorčenie nad jednotným informačným systémom v cestnej doprave, ktorý vymyslel rezort dopravy, totiž Hlinu stále neprešlo.

Po košickej klike je tu aj bratislavská. Parazituje na IT aj na dopravných projektoch, rozhorčil sa Hlina
Foto: SITA
Popis: Alojz Hlina
reklama

Poslanecký búrlivák po tom, čo sa v parlamente ocitol na čítaní materiál o jednotnom systéme v cestnej doprave, vyhlásil, že minister dopravy Ján Počiatek vyhlásil vojnu Googlu. Tento vyhľadávač môže byť podľa neho IT systémom, ktorý má vraj uľahčiť vyhľadávanie STK či autoškôl, vážne ohrozený.

Milióny alebo sud piva?

Najnovšie si tak poslanec vymyslel server s príznačným názvom poogle.sk, čo je vraj „vyhľadávač Smeru a jeho názov je inšpirovaný Jánom Počiatkom“. Naň by mal každý môcť pridávať svoje skúsenosti s IT biznisom. „Počiatkovci sa rozhodli konkurovať Googlu. Na to, čo Google poskytuje zadarmo, Počiatkovci vytiahnú od štátu desiatky miliónov eur,“ kritizuje Hlina.

Tento register má totiž stáť niekoľko miliónov eur. Podľa Hlinu je však realita na Slovensku taká, že do IT biznisov tečú zbytočne milióny eur, lebo nakoniec ide aj tak o tunely. Za to taký študent by vraj vedel urobiť IT riešenie aj za sud piva, čo nedávno Hlina vyhlásil aj v parlamente. A pre počiatkovcov si vymyslel aj nové pomenovanie. Po inšpiráciu pritom nešiel ďaleko. Hoci „košická klika“ je pojem, ktorý sa týka vplyvných Košičanov v oblasti zdravotníctva, počiatkovcov nazval „bratislavskou klikou“, ktorá parazituje na IT aj na dopravných projektoch.Ako tvrdí Hlina, doménu poogle.sk sa rozhodli vytvoriť len nedávno, preto sa na ňu ešte nemusíte dostať. Nepodarilo sa to ani nám. Podľa Hlinu však na nej stále pracujú.

Googla „žúrka“, ktorá sa mala konať na Námestí slobody v Bratislave, pred ministerstom dopravy, sa zatiaľ neuskutočnila. Prerušili ju udalosti súvisiace s protestom proti „košickej klike“ v metropole východu a odvolávaním ministra zdravotníctva Viliama Čisláka. Účelom Google „žúrky“ je upozorniť práve na podľa Hlinu nezmyselný jednotný informačný systém v cestnej doprave, vďaka čomu má byť Google vyhľadávač nepotrebný.
 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: Radka Turoňová
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Od dnes opäť voľnejšie. Čo už nemusíme a čo môžeme? Zmeny v opaterniach

7:00 Od dnes opäť voľnejšie. Čo už nemusíme a čo môžeme? Zmeny v opaterniach

Športové podujatia s divákmi za jasne stanovených podmienok, šachovnicové sedenie v divadlách, kinác…