Plénum sa nebude zaoberať ochrankou pre Fica

9.5.2019 17:30

Parlament sa na májovej schôdzi nebude zaoberať problematikou a dôvodmi ochranky poslanca a šéfa Smeru-SD Roberta Fica. Plénum neschválilo návrh poslankyne Veroniky Remišovej (OĽaNO), aby bol tento bod zaradený do programu schôdze.

Plénum sa nebude zaoberať ochrankou pre Fica
Foto: TASR
Popis: Na snímke predseda strany SMER-SD Robert Fico počas tlačovej konferencie 20. marca 2019 v Bratislave.

Poslanci Národnej rady (NR) SR nebudú rokovať ani o odvolaní podpredsedu parlamentu a člena kontrolného výboru NR SR Martina Glváča (Smer-SD) z dôvodu jeho komunikácie s Alenou Zs., ktorá je obvinená v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka. Odvolanie žiadal Igor Matovič (OĽaNO).

Neprešiel ani návrh Jána Marosza (OĽaNO), aby minister dopravy Árpád Érsek (Most-Híd) predložil do parlamentu správu o tom, ako napredujú najdôležitejšie cestné stavby na Slovensku, akými je napríklad tunel Višňové. Zaujímala ho tiež situácia okolo výstavby diaľnice D4 a rýchlostnej cesty R7.

PaedDr. Árpád Érsek

  • MOST-HÍD
  • minister dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja

Parlament sa nebude zaoberať ani Bezpečnostnou a obrannou stratégiou, ktorú síce vláda schválila, ale parlament ju stále neprerokoval. Diskusiu chcel otvoriť Eduard Heger (OĽaNO), jeho návrh plénum nepodporilo.

Národná rada bude netradične rokovať aj v pondelky. V pondelok 13. mája začne rokovať o 10.00 h, pričom v tento deň sa má aj hlasovať o 17.00 h. V pondelok 20. mája sa hlasovať nebude. Predpokladaný koniec schôdze je v piatok 24. mája okolo obeda.

 

 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Nekompromisný Danko. Harabinova voľba. SaS v evidentných problémoch a tvrdý súboj Sulíka s vlastnými. Hodnotí uplynulý týždeň publicista

9:23 Nekompromisný Danko. Harabinova voľba. SaS v evidentných problémoch a tvrdý súboj Sulíka s vlastnými. Hodnotí uplynulý týždeň publicista

Ak štátnemu rozpočtu hrozí nedostatok zdrojov v dôsledku prechodu z konjunktúry do ďalšej fázy ekono…