Platil si farmár na protestoch komparzistov? Bolo to mediálne divadlo, upozorňuje agrorezort

29. 6. 2019 14:30

Agrorezort je znepokojený zo zistení košického denníka Korzár, ktorého investigatívni novinári odhalili, že na protestoch farmárov vystupovali komparzisti platení agropodnikateľom Františkom Oravcom. „Farmárske protesty“ tak boli v skutočnosti platenou mediálnou akciou agropodnikateľa Oravca, ktorý figuruje aj v závažnej kauze nedovoleného ozbrojovania a objednávania nástražných systémov na konkurenciu, v ktorej rozsudok vydal Okresný súd v Košiciach.

Platil si farmár na protestoch komparzistov? Bolo to mediálne divadlo, upozorňuje agrorezort
Foto: TASR
Popis: Protestná jazda slovenských farmárov.

Investigatívni novinári denníka Korzár, patriaceho pod vydavateľstvo Petit Press, vydávajúce aj denník SME, tento týždeň priniesli odhalenie, že na protestoch Iniciatívy poľnohospodárov v Bratislave nevystupovali farmári, ale komparzisti platení agropodnikateľom Františkom Oravcom.

Ten im podľa zistení novinárov platil 70 eur na deň ak sa zúčastnili ako vodiči traktorov alebo 50 eur ak ako nevodiči. Traktory boli buď firiem Oravca alebo si ich ten prenajal.

Komparzisti, ktorých sa podarilo denníku Korzár stotožniť podľa fotiek na internete aj s ich zamestnávateľmi, si brali na obdobie protestov dovolenku.

Na snímke TA SR František Oravec.

František Oravec je pritom osoba, ktorá je stotožnená so závažnou trestnou činnosťou. Okresný súd Košice II. vo štvrtok 17. júna uznal jeho bratranca Marcela H. a odsúdil ho na päť rokov za pripravovaný výbuch pod autom a za poškodzovanie cudzej veci v štádiu prípravy v záujme svojho príbuzného Františka Oravca

Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR upozorňuje verejnosť aj médiá, že Iniciatíva poľnohospodárov nikdy nepreukázala koho zastupuje, koľko hektárov pôdy jej členovia obhospodarujú, koľko majú hospodárskych zvierat, či sú vôbec skutoční poľnohospodári a ako prispievajú k zvyšovaniu potravinovej sebestačnosti Slovenska.

Patrik Magdoško (zdroj TA SR)

Spoluprácu s ňou odmieta čoraz viac poľnohospodárskych združení a zväzov. Na základe informácií denníka Korzár sa ukazuje, že protesty boli len divadlom na oklamanie novinárov, verejnosti a politikov.

Cieľom Oravca je v skutočnosti získanie vodnej elektrárne, čo prezentovali komparzisti na čele s Oravcom a Magdoškom na jednom z protestov pred Poľnohospodárskou platobnou agentúrou.

Agrorezort vyzýva médiá, aby v záujme odhalenia pravdy a zamedzenia zavádzania verejnosti Iniciatívou poľnohospodárov a jej predstaviteľmi Patrikom Magdoškom a Františkom Oravcom, informovali o konaní Oravca v súvislosti s touto elektrárňou.

Agrorezort totiž predpokladá, že podvedené boli aj médiá, ktoré na mediálne divadlo Oravca naleteli, dodal za agrorezort riaditeľ odboru komunikácie a marketingu Vladimír Machalík.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Do velenia NATO prichádza nórska viceadmirálka s programom, ktorý ohromí. Šichtařová dúfa, že Aliancia už nikdy nebude musieť bojovať

23:58 Do velenia NATO prichádza nórska viceadmirálka s programom, ktorý ohromí. Šichtařová dúfa, že Aliancia už nikdy nebude musieť bojovať

To sú len drísty. Ekonómka Markéta Šichtařová sa zase raz rozohnila. Má obavy, že už dokonca aj do v…