Pitella je precitlivelý, bráni smeráčka svojho šéfa u socialistov

23. 9. 2015 23:00

Šéf frakcie Socialistov a demokratov v Európskom parlamente Gianni Pittela dnes navrhol vylúčenie Smeru zo Strany európskych socialistov. Dôvodom sú vraj čudné vyhlásenia Roberta Fica na adresu moslimských migrantov. Na vzniknutú situáciu reagovala smeráčka Monika Flašíková-Beňová, ktorá na Facebooku zverejnila stanovisko k pozastaveniu členstva vo frakcii eurosocialistov.

Pitella je precitlivelý, bráni smeráčka svojho šéfa u socialistov
Foto: SITA
Popis: Monika Flašíková-Beňová
reklama

Europoslankyňa Monika Flašíková Beňová je presvedčená, že k vylúčeniu Smeru nedôjde. „Strana SMER-SD nikdy nespochybňovala potrebu pomoci utečencom a aktívne sa podieľala na návrhoch pre spoločné európske riešenie najväčšej migračnej krízy v histórii EÚ. Odmietnutie povinného prerozdelenia sme niekoľkokrát racionálne odôvodnili, nikdy sme však nespochybnili našu pripravenosť aktívne sa podieľať na pomoci,“ píše v stanovisku.

Fico to nikdy nepovedal

„Predseda strany SMER-SD Robert Fico je pripravený predložiť relevantné argumenty jeho postoja, ako aj postoja Vlády SR, ako aj NR SR, ktorá absolútnou väčšinou postoj predsedu vlády SR schválila. Robert Fico zároveň chápe, že predseda frakcie S&D v Európskom parlamente Gianni Pitella, ako reprezentant a zástupca Talianska na pôde Európskeho parlamentu, môže vnímať situáciu citlivejšie. Množstvo výrokov, ktoré predseda frakcie S&D Gianni Pitella uvádza ako dôvod pre svoj návrh je nepravdivých a predseda strany SMER-SD Robert Fico ich nikdy nepovedal,“ pokračuje.

Nič dramatické sa neudeje

„Predseda strany SMER-SD Robert Fico sa však jednoznačne ohradzuje proti spochybneniu vyznávania a dodržiavania hodnôt sociálnej demokracie zo strany SMER-SD. Navyše, procedúra na vylúčenie strany SMER-SD v tejto chvíli začatá nebola a strana SMER-SD je presvedčená, že k takejto procedúre ani nedôjde,“ uzatvára Beňová.


 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: Veronika Žilková
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Žitný: Ak Matovič trvá na Lipšicovi ako šéfovi prokuratúry, je tam zlý úmysel. Ficova kariéra sa skončila stratou pozície premiéra

1:10 Žitný: Ak Matovič trvá na Lipšicovi ako šéfovi prokuratúry, je tam zlý úmysel. Ficova kariéra sa skončila stratou pozície premiéra

ROZHOVOR „Ale vôbec im nejde o transparentného prokurátora! Táto zmena, ako ju navrhujú, je politizá…