Pfundtner: Zavedenie osempercentnej dane z poistenia sa dotkne všetkých zodpovedných ľudí

15.5.2018 19:30

Zavedenie novej 8-% dane z neživotného poistenia sa dotkne všetkých zodpovedných ľudí, ktorí si poistením chránia svoj majetok. Koaličná poslankyňa Edita Pfundtner (Most-Híd) preto nepovažuje návrh z dielne Ministerstva financií (MF) SR za dobrý.

Pfundtner: Zavedenie osempercentnej dane z poistenia sa dotkne všetkých zodpovedných ľudí
Foto: OS
Popis: Edita Pfundtner (Most-Híd)

Návrhom zákona sa budú zaoberať poslanci na aktuálnej schôdzi. "Nebuďme naivní, že túto daň zaplatia poisťovne na úkor svojich ziskov. Obávam sa, že v dôsledku tejto zmeny narastie cena poistiek nielen o výšku dane, ale v konečnom dôsledku možno aj o 10 až 12 %. Preto tento návrh nepovažujem za dobrý," uviedla v stanovisku pre médiá Pfundtner.

Zavádzanie nových daní je podľa nej vždy citlivou témou. "Ľudia sa oprávnene pýtajú, keď budú prispievať viac do štátneho rozpočtu, čo im za to štát ponúkne. Na jednej strane vláda ohlasuje štedré sociálne balíčky, na druhej strane chce vyberať novú daň," podotkla Pfundtner.

Zavedenie dane má podľa predbežných analýz priniesť do štátnej pokladnice približne 36 miliónov eur ročne. "Cenou za tento príjem však má byť neprimerané finančné zaťaženie novou daňou práve ľudí, ktorí sa správajú zodpovedne a v prípade škodovej udalosti nie sú odkázaní na pomoc štátu," dodala poslankyňa.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Nový predseda parlamentu? Dankov favorit na jeho nástupcu prehovoril

16:05 Nový predseda parlamentu? Dankov favorit na jeho nástupcu prehovoril

Predseda Národnej rady (NR) SR a SNS Andrej Danko pripustil odchod z čela parlamentu. Na poste šéfa …