Petržalka okradla vlastných obyvateľov, ktorým sa zvýšia náklady na parkovanie, píše v komentári Dag Daniš

10. 8. 2015 12:39

Obyvatelia bratislavskej Petržalky budú mať vyššie náklady na bývanie a podnikatelia z firmy EEI budú mať zase oveľa vyššie zisky. Podľa Daga Daniša vyzeralo spoplatnenie verejného parkovania v Bratislave (Petržalke) od začiatku ako podvod. Firma EEI, ktorá na poplatkoch za parkovanie zarába milióny eur, dala práve mestskej časti Petržalka najhoršiu cenu.

Petržalka okradla vlastných obyvateľov, ktorým sa zvýšia náklady na parkovanie, píše v komentári Dag Daniš
Foto: SITA
Popis: Ilustračné foto: Parkovanie v bratislavskej Petržalke

Petržalčania budú musieť po novom zaplatiť za takzvané rezidentské parkovacie karty. Starosta mestskej časti Petržalka Vladimír Bajan totiž po dohode s vládnym SMERom-SD rozhodol, že sa za parkovanie na sídlisku na pravom brehu Dunaja bude platiť. Bajan vyhlásil súťaž, do ktorej sa prihlásila trojica firiem. Jedna z nich ponúkala, že zabezpečí parkovacie služby za 27 eur ročne. Druhá chcela 15 eur ročne. Ani jedna z nich však tender nevyhrala. Zákazku získala spomínaná firma EEI, ktorá za parkovacie karty požaduje od obyvateľov Petržalky 40 eur ročne.

Konkurentov vylúčili pre formality

Podľa Daga Daniša starosta Bajan a jeho ľudia vedeli, že nemôžu len tak ignorovať lacnejšie ponuky. Spoločnosť VINCI, európskeho lídra v poskytovaní parkovacích služieb, aj druhú neúspešnú firmu CINOOC vyradili zo súťaže pre formálne pochybenia. Pri otváraní obálok tak zostala v hre iba jediná spoločnosť a tou bola práve EEI.

Petržalka týmto krokom podľa Daga Daniša vlastne okradla svojich obyvateľov. EEI si chce brať z každej karty 40 eur bez DPH. S DPH sa cena za ročné parkovanie pre Petržalčanov vyšplhá na najmenej 48 eur. To je takmer trikrát viac, ako bola najlacnejšia cenová ponuka. EEI dostane z jednej ročnej rezidentskej karty 48 eur, aj keby petržalskí poslanci schválili nižšie poplatky. Zmluva je totiž postavená tak, že rozdiel medzi tým, čo zaplatia obyvatelia, a celkovým 48-eurovým poplatkom za parkovanie doplatí v mestská časť Petržalka z rozpočtu. Uviedol Dag Daniš pre portál Konzervativnyvyber.sk.

Celý článok si môžete prečítať TU

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: Tomáš Pilz
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

VIDEO Už je na mieste. Demolačný stroj dorazil k poškodenej bytovke v Prešove

17:56 VIDEO Už je na mieste. Demolačný stroj dorazil k poškodenej bytovke v Prešove

Demolačný stroj, pomocou ktorého sa budú realizovať búracie práce na výbuchom a požiarom poškodenej …