Pellegrini naznačil, že Glváč má odstúpiť: Budeme sa s ním intenzívne rozprávať

29. 10. 2019 13:59

Premiér a podpredseda Smeru-SD Peter Pellegrini by uvítal, keby podpredseda parlamentu Martin Glváč odstúpil. Naznačil to v reakcii na otázky novinárov, či by mal Glváč z funkcie odísť. Glváč má popoludní čeliť v pléne odvolávaniu z funkcie pre jeho komunikáciu s Marianom K., ktorý je obžalovaný z objednávky vraždy novinára Jána Kuciaka.

Pellegrini naznačil, že Glváč má odstúpiť: Budeme sa s ním intenzívne rozprávať
Foto: TASR
Popis: Peter Pellegrini
reklama

Uvítam to, čo pomôže strane

"V záujme toho, aby strana ako taká mohla dosiahnuť čo najlepší výsledok, mala by byť schopná urobiť všetko pre to, aby eliminovala akékoľvek podozrenia, že to nemyslí úprimne a vážne. A preto si myslím, ak by postoj pána Glváča k jeho ďalšiemu pôsobeniu mohol smerovať týmto smerom, tak ja ako podpredseda strany to len uvítam, pretože by to určite pomohlo strane Smer naďalej pokračovať v kampani a nejakým spôsobom si chrániť svoju povesť a dobré meno," uviedol Pellegrini na otázku, či by mal Glváč z funkcie odísť.

Pellegrini tiež povedal, že kto sa cíti nevinný, má právo bojovať. "Na druhej strane, ak niekto vie, že pochybil, možno je lepšie z kratšej cesty ísť dolu, ja by som to tak urobil," uviedol.

Na Pellegriniho postoji podľa jeho slov nič nemení to, že senát Špecializovaného trestného súdu povolil prepis komunikácie Mariana K. cez aplikáciu Threema ako dôkaz. "Každý by mal vedieť bez toho, či to niekto zverejní, či to súd uzná, čo si s kým písal, čo s kým hovoril a čo s kým riešil a na základe toho by mal prijímať svoje rozhodnutie a nie na základe toho, aká časť sa dostala na verejnosť," povedal Pellegrini.

Mimoriadna schôdza parlamentu

Na utorok o 15.00 h je zvolaná mimoriadna schôdza parlamentu, na ktorej chce opozícia odvolať Glváča z funkcie podpredsedu Národnej rady SR. Dôvodom je jeho komunikácia s Marianom K., ktorý je obžalovaný z objednávky vraždy novinára Jána Kuciaka. Glváč už medzitým povedal, že ku komunikácii zaujme stanovisko v piatok popoludní. Zároveň potvrdil, že s Marianom K. komunikoval.

 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Nariadi nám OSN prijať utečencov? Jasné fakty

18:25 Nariadi nám OSN prijať utečencov? Jasné fakty

Svetové médiá už informovali, že OSN rozhodla, že klimatických utečencov nebudú môcť vrátiť do krají…