Pellegrini a Danko sa zúčastnia osláv 100. výročia vzniku Československa

27.10.2018 10:55

Pri príležitosti 100. výročia vzniku Československa sa v sobotu a nedeľu (28. októbra) konajú v Prahe oslavy. Súčasťou programu je napríklad slávnostné otvorenie Národného múzea, pietne akty pri Národnom pamätníku na Vítkove či pri soche Milana Rastislava Štefánika. Vyvrcholením bude nedeľná vojenská prehliadka. Osláv sa počas oboch dní zúčastní aj predseda vlády SR Peter Pellegrini (Smer-SD) a nedeľný program absolvuje aj predseda Národnej rady (NR) SR Andrej Danko (SNS).

Pellegrini a Danko sa zúčastnia osláv 100. výročia vzniku Československa
Foto: TASR
Popis: Peter Pellegrini a Andrej Danko

Premiér začne svoj program v sobotu o 13.00 h pracovným obedom podávaným predsedom vlády ČR Andrejom Babišom pri príležitosti návštevy predsedov vlád SR, Luxemburska, Poľska a Rumunska. Pellegrini si v sobotu pozrie aj zrekonštruovanú budovu Národného múzea v Prahe, ktorá bola od roku 2011 uzatvorená. O 18.30 h bude Babiš v zrekonštruovanom múzeu podávať aj slávnostnú večeru, ktorej sa zúčasní i Pellegrini. 

Oslavy 100. výročia vzniku Československa budú pokračovať v nedeľu. Dopoludnia sa premiér i Danko zúčastnia v metropole Českej republiky dvoch pietnych aktov. Najskôr budú obaja pri Národnom pamätníku na Vítkove, neskôr položia vence k soche generála Milana Rastislava Štefánika. 

Vyvrcholením osláv bude slávnostná vojenská prehliadka, ktorej by sa okrem prezidenta Českej republiky Miloša Zemana, ministra obrany Lubomíra Metnara, náčelníka Generálneho štábu Armády Českej republiky Aleša Opatu mali zúčastniť aj Pellegrini s Dankom. Súčasťou programu bude prehliadka jednotiek a techniky českej armády, polície, hasičov, zdravotníkov, pražskej mestskej polície, ale aj jednotiek hradnej a čestnej stráže. Do prehliadky bude podľa informácií z českého ministerstva obrany zapojených 4357 osôb a 236 kusov techniky.

Danko pobyt v Prahe zavŕši na Pražskom hrade, kde sa od 20.00 h budú udeľovať štátne vyznamenania Českej republiky.

 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Bude sa protestovať? Matovič dal takéto ultimátum Gálovi aj Pellegrinimu

12:47 Bude sa protestovať? Matovič dal takéto ultimátum Gálovi aj Pellegrinimu

Líder hnutia OĽaNO Igor Matovič vyzval ministra spravodlivosti Gábora Gála (Most-Híd) a premiéra Pet…