Pellegrini: Odmietam Dankovu kritiku a vyzývam ho na zodpovednosť

17. 10. 2019 19:05

Premiér Peter Pellegrini (Smer-SD) vyzval predsedu Národnej rady (NR) SR a SNS Andreja Danka k politickej zodpovednosti za stabilitu vládnej koalície. Pri hodnotení fungovania vlády by sa podľa neho mal viac zaoberať faktami ako emóciami. Reagoval tak na vyjadrenia šéfa parlamentu, ktorý okrem iného zhodnotil opatrenia v sociálnej oblasti z dielne SNS a Smeru-SD.

Pellegrini: Odmietam Dankovu kritiku a vyzývam ho na zodpovednosť
Foto: TASR
Popis: Na snímke zľava predseda vlády SR Peter Pellegrini a predseda NR SR Andrej Danko (SNS) na spoločnom vyhlásení po neúspešnom otvorení 48. schôdze NR SR 6. septembra 2019 v Bratislave.
reklama

"SNS rozhýbala stojaté vody. My sme urobili viac teraz za tri a pol roka aj v sociálnej oblasti ako štyri roky, keď vládol Smer sám. A to hovorím aj z úcty k nim, že možno aj oni potrebovali v niektorých veciach naštartovať, ktoré oni hovorili, že sa nedajú," skonštatoval vo štvrtok Danko.

Pellegrini podotkol, že žiadna vláda v histórii SR neurobila pre ľudí viac ako vláda pod taktovkou Smeru-SD.

Anketa

Myslíte si, že vládna koalícia vydrží do konca tohto volebného obdobia?

90%
6%
4%
hlasovalo: 1850 ľudí

"My budujeme na Slovensku sociálny štát, my sme zdvihli minimálnu mzdu na historicky najvyššiu úroveň, za nás rastie ekonomika, rastu príjmy a zároveň rastie starostlivosť o mladé rodiny, dôchodcov a ľudí s bežnými príjmami. Veľa sme urobili, ale, samozrejme, veľa vecí ešte urobiť musíme," dodal predseda vlády.

Pellegrini verí, že Danko sa sústredí predovšetkým na hodnotenie vlastných rezortov, pretože práve na základe ich práce mu vo voľbách vystavia občania volebnú vizitku.

"Som presvedčený, že tam ešte nájde veľa impulzov, napríklad pri čerpaní eurofondov, ktoré budú prospešné pre zvýšenie kvality života občanov Slovenska. Uprednostňujem konštruktívny politický dialóg, pretože som stále presvedčený, že táto vláda je realistickou alternatívou pre úspešné Slovensko," zdôraznil premiér.

 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Nariadi nám OSN prijať utečencov? Jasné fakty

18:25 Nariadi nám OSN prijať utečencov? Jasné fakty

Svetové médiá už informovali, že OSN rozhodla, že klimatických utečencov nebudú môcť vrátiť do krají…