Pellegrini: Odmieta hystériu a toto vyhlásil o Jankovskej

26. 8. 2019 15:34

AKTUALIZOVANÉ Premiér Peter Pellegrini (Smer-SD) trvá na tom, že pokiaľ sa potvrdia podozrenia týkajúce sa štátnej tajomníčky ministerstva spravodlivosti Moniky Jankovskej (Smer-SD), bude rázne konať.

Pellegrini: Odmieta hystériu a toto vyhlásil o Jankovskej
Foto: TASR
Popis: Peter Pellegrini
reklama

Nechce vynášať súdy na základe novinových článkov ani zasahovať do vyšetrovania. Jankovská by podľa neho mala sama zvážiť, či súčasná situácia pomáha jej osobe a strane, ktorá ju nominovala.

Pellegrini zároveň odmietol "hysterické" výkriky opozície, že vláda nekoná.

Jankovská by podľa neho mala sama zvážiť, či súčasná situácia pomáha jej osobe a strane, ktorá ju nominovala. Pellegrini zároveň odmietol "hysterické" výkriky opozície, že vláda nekoná.

„Chcem veriť, že aj pani štátna tajomníčka ako dospelá žena musí vnímať, že v tejto stupňujúcej sa hre je predmetom politického zápasu,“ povedal ma margo Jankovskej. 

Pellegrini ďalej uviedol, že jediné informácie, ktoré má, sú, že „NAKA minulý týždeň viaceré osoby požiadala o poskytnutie mobilných telefónov“.

Justícia musí vedieť odolávať akémukoľvek ovplyvňovaniu

Polícia okrem toho vo štvrtok uviedla, že mobilné telefóny zhabala v trestnej veci týkajúcej sa korupčnej trestnej činnosti a zneužívania právomoci verejného činiteľa. 

„Justícia musí vedieť odolávať akémukoľvek ovplyvňovaniu a musí rozhodovať nestranne a v duchu spravodlivosti,“ uviedol Pellegrini a dodal, že aby ju tak vnímali aj občania Slovenska, musia v štáte vynášať rozsudky súdy a nie novinové články alebo statusy na sociálnych sieťach. Pellegrini dodal, že v súvislosti so zverejňovaním údajnej komunikácie medzi Marianom Kočnerom a Alenou Zsuzsovou sa rozbehla organizovaná hra, ktorá podľa neho nemôže vyšetreniu vraždy pomôcť.

OĽaNO chce Pellegriniho odvolať

Na vyhlásenie premiéra už reagovalo hnutie OĽaNO. V spáve uviedlo, že začne v utorok (27. 8.) zbierať podpisy na zvolanie mimoriadnej schôdze Národnej rady (NR) SR, na ktorej mu chce vysloviť nedôveru.

Polícia vykonala vo štvrtok (22. 8.) zaisťovacie úkony v trestnej veci týkajúcej sa korupčnej trestnej činnosti a zneužívania právomoci verejného činiteľa.

Národná kriminálna agentúra zasahovala v súvislosti so zaistenými správami, ktoré nešpecifikovala.

Jankovská polícii odovzdala mobilný telefón, zaisťovacie úkony sa mali týkať aj sudcov okresných a krajských súdov. Jankovská komunikáciu s Marianom K. odmietla.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Haulík: Pellegrini nechce byť predsedom Smeru. Zrátal si, že potom by už nikdy nebol premiérom

23:59 Haulík: Pellegrini nechce byť predsedom Smeru. Zrátal si, že potom by už nikdy nebol premiérom

Pellegrini nemá záujem o funkciu predsedu Smeru. „Podľa mňa si to vyhodnotil skôr tak, že ak by sa …