Pellegrini: Chcem byť premiérom! Tí, ktorí urobili chyby, na kandidátke Smeru nie sú

7. 2. 2020 18:01

Predseda vlády Peter Pellegrini, ktorý je zároveň volebným lídrom Smeru-SD, sa v prípade, že strana vyhrá nadchádzajúce parlamentné voľby a bude súčasťou vlády, vidí na poste premiéra. Uviedol to na prezentácii finálnej fázy kampane Smeru-SD, ktorá sa uskutočnila v piatok v Múzeu Slovenského národného povstania (SNP) v Banskej Bystrici.

Pellegrini: Chcem byť premiérom! Tí, ktorí urobili chyby, na kandidátke Smeru nie sú
Foto: TASR
Popis: Predseda vlády Smer-SD Peter Pellegrini počas tlačovej konferencie po ukončení Programovej konferencie strany SMER - SD.
reklama

„Nestojím tu ako človek, ktorý nemá od večera do rána nič iné na práci, len sa hrabať v špinách minulosti a vyťahovať ich na verejnosť, ale stojím tu ako človek, ktorý má reálnu skúsenosť z rôznych štátnych pozícií, a vie, čo je to stáť na čele štátu a vlády SR," povedal.

Vo svojom prejave sa hneď na začiatku vymedzil voči všetkým, ktorí spochybňujú slovenskú históriu.

„Smer-SD nemôže nikdy spolupracovať s niekým, kto spochybňuje udalosti SNP, kto spochybňuje udalosti holokaustu, kto sa vysmieva z obetí vypálených obci," uviedol.

Zdôraznil tiež, že strana si nikdy nesadne za stôl ani s predstaviteľmi strán, ktorí otvorene hovoria či len naznačujú, že chcú zrušiť sociálne opatrenia, ktoré Smer-SD pre obyvateľov Slovenska zaviedol.

Spomenul však aj chyby, s ktorými sa strana musela v uplynulom období vyrovnať.

Pripomenul však, že ľudia, ktorí tieto chyby spôsobili, už nie sú členmi strany a nie sú ani na kandidátnej listine Smeru-SD.

Podľa neho sa Slovensko mení a dnes je iné, ako bolo nielen v roku 2008, ale aj v roku 2018.

„Na Slovensku už zmena nastala," podotkol.

Reagoval aj na iniciatívu šéfa OĽaNO Igora Matoviča, ktorý chce, aby občania v ankete vyjadrili, čo všetko očakávajú od vlády a štátu.

„Polovica rokovaní vlády pod mojím vedením bola na východe Slovenska či na juhu stredného Slovenska, preto my dobre vieme, čo ľudí trápi a s čím im musíme pomôcť. Nijakú anketu nám preto nie je treba," zdôraznil.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Saková: Slovensko zvláda koronavírus na výbornú vďaka Pellegrinimu a  ľuďom. Matovič vystrašil svojimi rečami o blackoute aj nadnárodné spoločnosti

17:35 Saková: Slovensko zvláda koronavírus na výbornú vďaka Pellegrinimu a ľuďom. Matovič vystrašil svojimi rečami o blackoute aj nadnárodné spoločnosti

Slovensko zvláda situáciu s koronavírusom na výbornú a to vďaka nastaveniam Pellegriniho vlády a d…