Patakyová má sprievodcu ´galaxiou´: Takéto sú moje kompetencie

24. 8. 2019 12:04

Ombudsmankin informačný sprievodca má ľuďom priblížiť, v akých prípadoch sa môžu obrátiť na verejnú ochrankyňu práv Máriu Patakyovú. Cieľom je poukázať na kompetencie, ktoré ombudsmanka má, a kedy môže byť nápomocná.

Patakyová má sprievodcu ´galaxiou´: Takéto sú moje kompetencie
Foto: TASR
Popis: Mária Patakyová

"Informačný materiál o pôsobnosti verejného ochrancu práv má Kancelária verejného ochrancu práv k dispozícii od jej založenia. S nápadom upraviť ho do formy, ktorá by bola prístupnejšia verejnosti, prišla Patakyová už pri nástupe do funkcie v roku 2017," povedala pre TASR hovorkyňa Kancelárie verejného ochrancu práv Michaela Pavelková.

"Ombudsmankin sprievodca galaxiou orgánov verejnej správy" je bezplatne dostupný na webovej stránke, odkiaľ si ho môže stiahnuť každý.

"V tlačenej podobe je k dispozícii vo foyeri v sídle kancelárie pre podávateľov, ktorí sa na ňu obracajú osobne," uviedla Pavelková. Materiál je v slovenskom, anglickom, maďarskom, nemeckom a rómskom jazyku.

Patakyová využíva sprievodcu spolu s výročnou správou na prezentáciu svojej činnosti na oficiálnych návštevách a pri prijatiach ombudsmanov z iných krajín, priblížila hovorkyňa.

"Sprievodcu taktiež zvyknú využívať právnici a právničky kancelárie počas prednášok na základných a stredných školách v rámci osvetovej činnosti," ukončila.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Poslanci sa zídu na mimoriadnej schôdzi. Danko chce predložiť aj "Irak"

11:29 Poslanci sa zídu na mimoriadnej schôdzi. Danko chce predložiť aj "Irak"

Poslanci sa opäť zídu na schôdzi Národnej rady (NR) SR. Januárová schôdza nebola vopred plánovaná, p…