Parlamentné listy majú nového šéfredaktora

26. 5. 2017 11:30

Redakciu spravodajského portálu www.parlamentnelisty.sk posilní od 1. 6. 2017 Ing. Igor Matloň, ktorý bude jej šéfredaktorom.

Parlamentné listy majú nového šéfredaktora
Foto: Archív IM
Popis: Igor Matloň
reklama
 
Igor Matloň pôsobí v médiách už od vysokoškolského štúdia. Vyštudoval Ekonomickú univerzitu v Bratislave (Národohospodársku fakultu) a medziodborové štúdium žurnalistiky na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave. 
 
Pracoval pre viaceré významné slovenské médiá (Trend, Profit, Slovenský rozhlas, TASR, Plus 7 dní atď.) na pozíciách : redaktor, editor, zástupca šéfredaktora a šéfredaktor. Naposledy ako zástupca šéfredaktora TRENDU.
 
„Na Parlamentných listoch si cením najmä to, že nevnímajú svet len v čierno-bielych farbách, ale ponúkajú čitateľom celé farebné spektrum názorov ľudí z politiky, ekonomiky a spoločenského diania,“ povedal I. Matloň.
 
„Podľa mňa nejde o klasický politický bulvár, ako sa často nazývajú. Skôr by som ich charakterizoval ako provokatívny, vyvážený a názorom otvorený web. Bol by som rád, keby sa viac posunuli aj do konštruktívnej pozície hľadania riešení,“ dopĺňa.
 
Www.parlamentnelisty.sk je spravodajsko-komunikačný portál, zameraný na politické, spoločenské a ekonomické dianie na Slovensku, ale aj v zahraničí. 
 
Spravodajskú časť zabezpečuje redakčný tím, unikátnu interaktívnu profilovú časť tvoria príspevky registrovaných užívateľov: volení zástupcovia na všetkých úrovniach riadenia, registrované politické strany, obce a občania. 
 
V októbri 2016 vstúpil portál www.parlamentnelisty.sk do AIM monitora, ktorý prevádzkuje Interactive Advertising Bureau Slovakia (IAB Slovakia). IAB Slovakia je záujmovým združením pôsobiacim v oblasti internetu. V súčasnosti má 37 členov, ktorými sú najväčší slovenskí vydavatelia, mediálne agentúry a ďalší významní hráči slovenského digital trhu. Uvedené záujmové združenie prevádzkuje jednotný nezávislý auditovaný rebríček návštevnosti slovenských internetových médií AIMmonitor, ktorého údaje sú voľne dostupné na webovej stránke aimmonitor.sk.
 
V súčasnosti dosahuje portál www.parlamentnelisty.sk priemernú mesačnú návštevnosť cca 600 000, R. U. 215 000, P. V. 1 000 000.
 
Výkonnou riaditeľkou portálu je Mgr. Oľga Dúbravská, zástupcom a vedúcim editorom Ing. Mgr. Peter Števkov.
 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: Redakcia
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Budaj chystá audit. Kvôli rekonštrukcii gabčíkovských komôr. Pri korupcii by to vraj nevyzeralo pravdepodobne inak

9:00 Budaj chystá audit. Kvôli rekonštrukcii gabčíkovských komôr. Pri korupcii by to vraj nevyzeralo pravdepodobne inak

Verejná súťaž na obstarávanie modernizácie plavebných komôr na vodnom diele Gabčíkovo nemusela byť v…