Pápež v posolstve politickým lídrom: Neobviňujte migrantov zo všetkého zlého

18. 12. 2018 15:00

Pápež František odsúdil v utorok nacionalistických lídrov, ktorí obviňujú migrantov z problémov svojich krajín, ale sami pritom živia nedôveru v spoločnosti prostredníctvom nečestného zisku či xenofóbnej a rasistickej politiky.

Pápež v posolstve politickým lídrom: Neobviňujte migrantov zo všetkého zlého
Foto: SITA
Popis: Pápež František
reklama

Pápež sa tak vyjadril v posolstve k Svetovému dňu pokoja pripadajúceho na 1. január, v ktorom sa tento rok zameral na potrebu podpory mieru v politike. Informovali o tom agentúry AP a Reuters.

"Politické prejavy, ktoré majú tendenciu obviňovať migrantov zo všetkého zlého a chudobných ľudí zbavovať nádeje, sú neprijateľné", zdôraznil najvyšší predstaviteľ katolíckej cirkvi. Vo svojom posolstve však nemenoval žiadnu konkrétnu krajinu alebo čelných predstaviteľov, všíma si Reuters. Podľa pápeža nacionalizmus predstavuje hrozbu pre mier, pretože ničí dôveru v globalizovaný svet.

Ďalším porušením mieru je podľa pápeža šírenie zbraní a teroru, ktoré sú použité proti nevinným a zraniteľným, a tí sú nútení kvôli bezpečnosti opustiť svoje domovy. 

Pápež v posolstve taktiež odsúdil "zoznam" zlozvykov politikov, ktorí oslabujú skutočnú demokraciu. K nim podľa neho patria zneužívanie verejných prostriedkov, nečestný zisk, xenofóbia, rasizmus, nedostatok záujmu o životné prostredie a plienenie prírodných zdrojov.

 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Prvá výzva z eurofondov na boj s COVID-19. Určená je zdravotníkom, hasičskému a záchrannému zboru, vyhlásila Remišová

16:15 Prvá výzva z eurofondov na boj s COVID-19. Určená je zdravotníkom, hasičskému a záchrannému zboru, vyhlásila Remišová

Prvá eurofondová výzva na boj s novým koronavírusom je vyhlásená. Informovala o tom podpredsedníčka …