Panika v Španielsku. Ľudia si žartík pomýlili s terorizmom

4. 8. 2016 6:00

Päť mladých Nemiek zadržala dnes na krátky čas španielska polícia po tom, čo nimi zorganizovanú spontánnu akciu, známu ako flash mob, považovali ľudia v utorok popoludní v preplnenom centre katalánskeho letoviska Castell-Platja d'Aro omylom za teroristický útok.

Panika v Španielsku. Ľudia si žartík pomýlili s terorizmom
Foto: internet
Popis: Vlajka Španielského kráľovstva
reklama

Polícia podozrieva síce Nemky - turistické sprievodkyne - z trestného činu narušenia verejného poriadku, prepustila ich však na slobodu, informovali dnes španielske i nemecké médiá, ako aj agentúry MTI a DPA.

K omylu došlo po tom, čo skupina okolo 200 ľudí na promenáde predstierala, že obdivovatelia a paparazzovia prenasledujú dve celebrity. Viacerí sa domnievali, že videli v ich rukách zbrane a v panike opúšťali promenádu. Pri hromadnom úteku utrpelo zranenia 11 ľudí, všetkých ošetrili v okolitých nemocniciach.

Fáma sa rýchlo rozniesla po letovisku a polícia zaznamenala viac ako 100 volaní na núdzovú linku. Účastníci v nich ohlasovali teroristickú akciu či dokonca streľbu.

Španielskym úradom sa až po niekoľkých hodinách podarilo situáciu objasniť a upokojiť miestnych občanov i turistov.

Katalánsky premiér Carles Puigdemont prostredníctvom jednej zo sociálnych sietí reagoval slovami: Existujú vtipy, ktoré sú neprípustné.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
reklama

Ďalšie články z rubriky

Žitný: Ak Matovič trvá na Lipšicovi ako šéfovi prokuratúry, je tam zlý úmysel. Ficova kariéra sa skončila stratou pozície premiéra

1:10 Žitný: Ak Matovič trvá na Lipšicovi ako šéfovi prokuratúry, je tam zlý úmysel. Ficova kariéra sa skončila stratou pozície premiéra

ROZHOVOR „Ale vôbec im nejde o transparentného prokurátora! Táto zmena, ako ju navrhujú, je politizá…