Pán Babiš, čo? Šichtařová vytiahla papier z vlády: Je mi zle...

16. 3. 2019 6:00

Má sa Česko zriecť Nórskych fondov? Podľa ekonómky Markéty Šichtařovej áno. Nórske fondy, ktoré majú podľa oficiálnej deskripcie za cieľ znižovať hospodárske a sociálne rozdiely v Európskom hospodárskom priestore a posilňovať spoluprácu s pätnástimi európskymi štátmi, totiž odštartovali nový program. Volá sa: Ľudské práva, inklúzia Rómov a domáce a genderovo podmienené násilie. A Šichtařová nahnevane reaguje: „Už je mi vážne nevoľno z toho, ako si nám stále Nórsko trúfa podsúvať, ako sa u nás pácha nejaké údajné genderové či domáce násilie.“ A pripomína hriechy Nórska.

Pán Babiš, čo? Šichtařová vytiahla papier z vlády: Je mi zle...
Foto: archív
Popis: Markéta Šichtařová, ekonómka a riaditeľka spoločnosti Next Finance s.r.o.

České ministerstvo financií vydalo tlačovú správu o úplne novom programe Nórskych fondov, ktorý nesie názov Ľudské práva, inklúzia Rómov a domáce a genderovo podmienené násilie. Toto o ňom vyhlásil nórsky veľvyslanec: „Nie je žiadna náhoda, že program Ľudské práva, inklúzia Rómov a domáce a genderovo podmienené násilie je rozpočtovo jedným z najväčších programov v rámci Nórskych fondov. Všetky tri oblasti totiž patria k našim prioritným oblastiam a som veľmi rád, že vláda Českej republiky to vidí úplne rovnako. Viem, že Česi vďaka svojej totalitnej minulosti neberú ľudské práva na ľahkú váhu, čo bude veľkou inšpiráciou aj pre nórskych partnerov v mnohých bilaterálnych projektoch.“ Celú tlačovú správu si môžete prečítať na webe mfcr.cz.

A Markéta Šichtařová sa rozčuľuje: „MF ČR vydalo tlačovú správu (pozri úryvok) a je to chuťovka. Už je mi vážne nevoľno z toho, ako si nám stále Nórsko trúfa podsúvať, ako sa u nás pácha nejaké údajné genderové či domáce násilie. To Nórsko, ktoré kradne deti. A práve tak zle je mi z toho, ako sa my ochotne nechávame korumpovať a tých špinavých korupčných peňazí sa neštítime!“

Zdroj: Facebook / Marketa Sichtarova

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: kas
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Matovič: A čo sa zabijem, keď som dobrý? Fanúšikom zaludov a péeskarov sme vyrazili dych

9:19 Matovič: A čo sa zabijem, keď som dobrý? Fanúšikom zaludov a péeskarov sme vyrazili dych

Líder OĽaNO Igor Matovič čelí kritike, že spája ľudí, ktorých by spájať nemal. Kameňom úrazu má byť,…