PRIESKUM: Voľby by vyhral Smer, hlas by mu dalo 39,3 percenta ľudí

17. 7. 2015 16:01

Ak by sa parlamentné voľby konali koncom júna, vyhrala by ich strana Smer-SD so ziskom 39,3 percenta hlasov. Vyplýva to z výsledkov prieskumu Agentúry MEDIAN SK. Agentúra prieskum robila od 25. mája do 21. júna formou osobných rozhovorov a vyplnením webdotazníkov na vzorke 1 163 respondentov. Vzorka bola reprezentatívna pre dospelú populáciu SR z hľadiska pohlavia, veku, vzdelania, národnosti, veľkosti miesta bydliska, kraja a južných okresoch Slovenska.

PRIESKUM: Voľby by vyhral Smer, hlas by mu dalo 39,3 percenta ľudí
Foto: SITA
Popis: Ilustračné foto: Štátna vlajka SR a štátna vlajka ČR
reklama

Respondenti mali odpovedať na otázku, akú stranu alebo hnutie by volili v prípade, že by sa na voľbách zúčastnili? Podľa výsledkov prieskumu by za Smerom skončilo Kresťanskodemokratické hnutie (KDH) so ziskom 9,4 percenta hlasov.

SMK a SDKÚ-DS pred bránami parlamentu

Stranu Sieť by podporilo 9,3 percenta a hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti by podporilo 8,2 percenta voličov. Slovenskej národnej strany (SNS) by dalo svoj hlas 6,8 percenta opýtaných, Most-Híd by volilo 6,1 percenta voličov a stranu Sloboda a Solidarita (SaS) by volilo 5,5 percenta opýtaných. Do parlamentu by sa podľa prieskumu nedostala Strana maďarskej komunity (SMK), ktorej by odovzdalo hlas 4,1 percenta opýtaných. Pred bránami parlamentu by skončila aj SDKÚ-DS, ktorú by volilo 3,3 percenta respondentov. Podpora žiadnej ďalšej strany ani hnutia by nepresiahla tri percentá.

Na voľbách by sa podľa výsledkov prieskumu zúčastnilo 55,1 percenta ľudí, nezúčastnilo by sa 41,4 percenta opýtaných a zvyšných 3,5 percenta opýtaných sa ešte nerozhodlo, či by sa na voľbách do NR SR zúčastnilo.


 

 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: SITA
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Koniec príbehu o „švédskej ceste“ proti epidémii. Vláda schválila veľmi prísny návrh karantény

23:59 Koniec príbehu o „švédskej ceste“ proti epidémii. Vláda schválila veľmi prísny návrh karantény

Doteraz boli opatrenia, ktoré zaviedla švédska vláda, v porovnaní so zvyškom Európy veľmi umiernené.…