PRIESKUM Soros? Migrácia? Stredoeurópania v tom majú jasno!

12.3.2019 10:30

Z 83 miliónov voličov krajín strednej Európy zdieľa odmietavý postoj maďarskej vlády k migrácii 61 miliónov. Vyplýva to z výsledkov prieskumu inštitútu Nézőpont, ktoré v utorok zverejnila agentúra MTI.

PRIESKUM Soros? Migrácia? Stredoeurópania v tom majú jasno!
Foto: TASR
Popis: Nenechajme, aby sa nakoniec smial Soros!, píše sa na bilbordoch, ktoré po krajine rozvešala maďarská vláda v roku 2017. Na bilbordoch je poznámka, že 99 percent ľudí odmieta ilegálnu migráciu.

Nézőpont v Maďarsku, Česku, na Slovensku, v Poľsku, Slovinsku, Chorvátsku, Srbsku, Rumunsku a Bulharsku zisťoval, ako sa tamojší občania stavajú k prisťahovalectvu v súvislosti so sporom o migrácii medzi Maďarskom a Európskou komisiou.

S prisťahovalectvom súhlasilo iba 16 miliónov Stredoeurópanov. Príchod cudzincov odmietol najväčší podiel Čechov, Bulharov a Maďarov, pričom čo do počtu je najviac odporcov prisťahovalectva v Poľsku - 22 miliónov.

Prieskum, ktorý vykonali vo februári na vzorke 1000 ľudí v každej krajine, sa týkal aj posúdenia osoby amerického finančníka maďarského pôvodu Georgea Sorosa. Vyše 30 miliónov Stredoeurópanov vníma Sorosa negatívne, zatiaľ čo 14 miliónov pozitívne. Nepozná ho, prípadne nedokázalo zaujať postoj k nemu 38 miliónov ľudí. Najmenej tohto finančníka poznajú v Česku a Slovinsku.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

VIDEO Tanečník Pellegrini: Niekedy ani neviem, kde sa mi to šťastie dostalo, rozplýval sa na východe

0:01 VIDEO Tanečník Pellegrini: Niekedy ani neviem, kde sa mi to šťastie dostalo, rozplýval sa na východe

Výjazdové rokovania vlády nebývajú iba čisto pracovnými záležitosťami. V mnohých regiónoch sú ľudia …