PRIESKUM: Smer jasný víťaz. Prekvapenie na druhom mieste. Kiska a Matovič? Len veľmi tesne

27. 9. 2019 9:25

Smer – SD by sa nedostal cez hranicu 20 percent, napriek tomu by podľa prieskumu agentúry Phoenix vyhral voľby do Národnej rady SR. Druhé miesto by obsadila Ľudová strana Naše Slovensko, v najtesnejšom závese potom koalícia strán Progresívne Slovensko a Spolu – OD. Rozhodnutých ísť voliť bolo 61,4 percenta.

PRIESKUM: Smer jasný víťaz. Prekvapenie na druhom mieste. Kiska a Matovič? Len veľmi tesne
Foto: pixabay.com
Popis: Ilustračná foto.
reklama

Prieskum

Prieskum Voľby do Národnej Rady SR bol vykonaný on-line metódou v dňoch 9. – 23. septembra 2019 na vzorke 1192 respondentov, ktorí predstavujú reprezentatívnu vzorku obyvateľov Slovenskej republiky vo veku od osemnástich rokov.

Na otázku, ak by sa voľby no NR SR konali teraz, komu by ste osobne dali svoj hlas, odpovedalo 18,5 percenta opýtaných, že Smer – SD, ĽSNS by volilo 13,6 percenta, koalíciu PS-Spolu 13,5 percenta.

V minulých voľbách najsilnejšia opozičná strana Sloboda a Solidarita by získala osem percent, Druckerova Dobrá voľba by sa tiež dostala podľa tohto prieskumu do parlamentu s 5,9 percentami, rovnako aj Kiskova strana Za ľudí, ktorú by volilo 5,8 percenta.

Do NR SR by prešli aj koaličná SNS (5,8 %), opozičné strany Kollárova Sme rodina (5,7 %), KDH (5,5 %) a OĽaNO (5,2 %).

Koaličný Most-Híd by zostal tesne pred zvolením do NR SR s 4,2 percentami. Strana Eduarda Chmelára Socialisti.sk by získala dve percentá.

Účasť vo voľbách

Prieskum tiež sledoval, či budú respondenti voliť rovnakú stranu ako v posledných voľbách do slovenského parlamentu. Zhruba tretina (31 %) nevedela odpovedať, skôr nie určilo 24 % a rozhodne nie 18 % opýtaných. Rozhodne áno potvrdilo 12 percent ľudí.

Účasť vo voľbách – rozhodne áno – deklarovalo 18 percent opýtaných, naopak rozhodne nie dalo 16 %. Skôr áno odpovedalo 33 percent a skôr nie 20 percent opýtaných. Odpovedať nevedelo 13 percent.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: AV
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Bodva plná plastového odpadu. Pri čistení pomáhali aj dobrovoľníci z osady. Budaj plánuje zmenu zákona

18:16 Bodva plná plastového odpadu. Pri čistení pomáhali aj dobrovoľníci z osady. Budaj plánuje zmenu zákona

Do sobotňajšieho čistenia úseku rieky Bodva v katastri obce Jasov v okrese Košice-okolie, ktorú zapl…