PRIESKUM Smer ďalej padá. Potešia sa „neštandardní“ politici

8. 6. 2017 15:01

Ak by sa parlamentné voľby konali na prelome mája a júna vyhral by ich Smer-SD so ziskom 26,2 percenta hlasov. V Národnej rade SR by tak obsadil 44 kresiel. Druhá by skončila SaS, ktorej by volebný výsledok 13,4 percenta priniesol 22 mandátov, a tretia ĽSNS s 18 stoličkami za 10,9 percenta hlasov.

PRIESKUM Smer ďalej padá. Potešia sa „neštandardní“ politici
Foto: TASR
Popis: Prázdna rokovacia sála NR SR
reklama

Vyplýva to z prieskumu verejnej mienky, ktorý robila v dňoch 31. mája až 4. júna na vzorke 1012 respondentov agentúra Focus. Podľa výsledkov by sa do parlamentu dostalo spolu osem strán.

Štvrtá by skončila SNS, ktorej by dalo hlas 10,2 percenta opýtaných, čo by znamenalo 17 poslaneckých mandátov. Nasleduje OĽaNO-NOVA s 9,6 percentami hlasov a 16 kreslami. Sme rodina by so ziskom 7,4 percenta dostalo 12 stoličiek, rovnaký počet mandátov by obsadil Most-Híd, ktorý by volilo 6,9 percenta opýtaných. Poslednou stranou, ktorá by sa dostala do parlamentu, by bolo KDH. Hlas by mu odovzdalo 5,7 percenta ľudí, čo by znamenalo zisk deviatich mandátov.

Pred bránami parlamentu by opäť zostala SMK, ktorú by volili podľa prieskumu štyri percentá opýtaných. Niečo viac ako jedno percento ľudí by si vybralo strany SZS a KSS. Ostatné strany by nezískali ani percento hlasov.

Agentúra pri prieskume postupovala tak, že respondentom predložila zoznam s názvami politických strán, hnutí a ich skratkami, kde si mohli vybrať aj možnosť "iná strana". Ľudí sa pýtali, ktorej strane alebo hnutiu by dali svoj hlas. Z prieskumu tiež vyplynulo, že by voliť nešlo 20,6 percenta opýtaných, nevedelo odpovedať 9,9 percenta a ostatných 69,5 percenta respondentov rozdelilo stranám spomínané preferencie.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Nariadi nám OSN prijať utečencov? Jasné fakty

18:25 Nariadi nám OSN prijať utečencov? Jasné fakty

Svetové médiá už informovali, že OSN rozhodla, že klimatických utečencov nebudú môcť vrátiť do krají…