PRIESKUM Slováci chcú koniec Kotlebovej strany. Očakával som nižšie číslo, hodnotí analytik

27. 6. 2017 15:27

Agentúra Polis Slovakia zverejnila najnovší prieskum, v ktorom medzi respondentmi zisťovala názor na zrušenie Ľudovej strany Naše Slovensko. Agentúra patrí politickému analytikovi Jánovi Baránkovi, ktorý hovorí, že ho výsledok prekvapil, a upozorňuje, že treba rozlišovať medzi jeho súkromným názorom a výsledkami prieskumu.

PRIESKUM Slováci chcú koniec Kotlebovej strany. Očakával som nižšie číslo, hodnotí analytik
Foto: TASR
Popis: Marian Kotleba predseda ĽS NS
reklama

V čase od 13. do 19. júna sa na vzorke 1 208 respondentov uskutočnil prieskum agentúry Polis Slovakia pre agentúru SITA, v ktorom sa respondentov pýtali: „Generálny prokurátor Jaromír Čižnár dal na najvyšší súd podnet na rozpustenie ĽSNS Mariana Kotlebu. Ste za to, aby Najvyšší súd SR zakázal túto stranu?“ Ako informuje portál Webnoviny.sk, 68,5 % opýtaných odpovedalo áno, z čoho 44,2 % tvrdí, že rozhodne áno, a 24,3 % odpovedalo skôr áno ako nie. Strana by nemala byť zakázaná podľa 18,6 % opýtaných.

Politický analytik Ján Baránek sa na sociálnej sieti vyjadril, že je potrebné oddeľovať jeho názory ako analytika od výsledkov prieskumov jeho agentúry Polis Slovakia. Ako uviedol, výsledky prieskumu nebude upravovať podľa svojich názorov, otázku považuje za korektnú a výsledok aj jeho prekvapil.

„Pravdupovediac, očakával som nižšie číslo. Ja osobne som proti zrušeniu ĽSNS a xkrát som to vyjadril verejne. Myslím si, že by to narobilo iba škodu, a navyše som proti takýmto zákazom,“ vysvetľuje politický analytik. Situáciu podľa jeho názoru treba riešiť politickou súťažou, aby strana Mariana Kotlebu stratila svoju agendu tým, že ju rieši exekutíva.

Zdroj: Facebook/Ján Baránek

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: du
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Hrabko: Nasadenie premiéra je síce enormné, ale neefektívne

17:55 Hrabko: Nasadenie premiéra je síce enormné, ale neefektívne

Od predsedu vlády ľudia neočakávajú, že bude pred kamerami rozoberať rôzne možnosti a úvahy o tom, a…