PRIESKUM: SMER by voľby vyhral, vládnuť by musel v koalícii

28. 8. 2015 10:30

Ak by sa parlamentné voľby uskutočnili koncom augusta, zvíťazila by v nich strana Smer so ziskom 35,5 percenta. V Národnej rade SR by tak obsadila celkovo 63 kresiel. Na druhom mieste by skončila strana Sieť so ziskom 12,1 percenta (21 kresiel) a prvú trojicu uzatvára SNS, ktorú by volilo 8,2 percenta opýtaných (15 kresiel).

PRIESKUM: SMER by voľby vyhral, vládnuť by musel v koalícii
Foto: ReproFoto: facebook
Popis: Robert Fico so psom Larrym
reklama

Vyplýva to z telefonického prieskumu agentúry Polis Slovakia, ktorý robila od 19. do 24. augusta na vzorke 1 416 respondentov starších ako 18 rokov na území celého Slovenska. Respondenti odpovedali na otázku: "Ak by boli parlamentné voľby tento víkend, ktorú stranu, hnutie alebo koalíciu by ste volili?". O výsledkoch prieskumu informoval Ján Baránek.

Do parlamentu by sa dostali aj ďalšie štyri strany. Koalíciu OĽaNO - NOVA by volilo presne 8 percent respondentov, rovnaké percento opýtaných by si vybralo stranu Most-Híd. Do parlamentu by sa dostalo aj KDH so ziskom 7,8 percenta voličských hlasov a SMK by získala 5,3 percenta hlasov. Naopak, do parlamentu by sa nedostali SaS so ziskom 4,3 percenta hlasov, SDKÚ-DS so ziskom 2,3 percenta, Ľudová strana Naše Slovensko s 2,1 percentami a KSS so ziskom rovných dvoch percent hlasov. Iné strany by volilo 4,4 percenta opýtaných.

Celkovo by pritom išlo voliť 59 percent opýtaných. Ďalších 20 percent respondentov by voliť nešlo a 21 percent bolo nerozhodnutých.

 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: SITA
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Nariadi nám OSN prijať utečencov? Jasné fakty

18:25 Nariadi nám OSN prijať utečencov? Jasné fakty

Svetové médiá už informovali, že OSN rozhodla, že klimatických utečencov nebudú môcť vrátiť do krají…