PRIESKUM Kollárovci sú tretí najsilnejší

25. 1. 2019 15:01

Prieskum verejnej mienky na vzorke 1013 respondentov uskutočnila agentúra Focus v dňoch 16. - 23. januára.

PRIESKUM Kollárovci sú tretí najsilnejší
Foto: TASR
Popis: Boris Kollár
reklama

Ak by sa parlamentné voľby konali v januári, vyhral by ich opäť Smer-SD so ziskom 22,5 percenta hlasov. V Národnej rady SR by tak obsadil 40 kresiel. Na druhom mieste by skončila SaS, ktorej by volebný výsledok 12,3 percenta priniesol 22 mandátov, a na treťom hnutie Sme rodina s 19 stoličkami za 10,4 percenta hlasov. Vyplýva to z prieskumu verejnej mienky, ktorý na vzorke 1013 respondentov uskutočnila agentúra Focus v dňoch 16. - 23. januára. Podľa výsledkov by sa do parlamentu dostalo spolu osem strán.

Štvrté by skončilo OĽaNO-NOVA, ktorému by dalo hlas desať percent opýtaných, čo by znamenalo 18 poslaneckých mandátov. Nasleduje Kotleba - ĽSNS s 8,4 percenta hlasov a 15 kreslami. SNS so ziskom ôsmich percent by dostala 14 stoličiek a KDH, ktoré by volilo sedem percent opýtaných, by malo 12 mandátov. Poslednou stranou, ktorá by sa dostala do parlamentu, by bol Most-Híd. Hlas by mu odovzdalo 5,8 percenta ľudí, čo by znamenalo zisk desiatich mandátov.

Pred bránami parlamentu by zostalo Progresívne Slovensko, ktoré by podľa prieskumu volilo 4,9 percenta opýtaných. SPOLU - Občianska demokracia by volilo 3,5 percenta respondentov a SMK-MKP by si vybralo 3,4 percenta opýtaných. Nad hranicou jedného percenta podpory by bolo SZS s 1,6 percenta a KSS s 1,5 percenta. Ostatné strany by nezískali ani percento hlasov.

Agentúra pri prieskume postupovala tak, že respondentom predložila zoznam s názvami politických strán, hnutí a ich skratkami, kde si mohli vybrať aj možnosť "iná strana". Ľudí sa pýtali, ktorej strane alebo hnutiu by dali svoj hlas. Z prieskumu tiež vyplynulo, že voliť by nešlo 12 percent opýtaných, nevedelo odpovedať 14,8 percenta a ostatných 73,2 percenta respondentov rozdelilo stranám uvedené preferencie.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Koniec príbehu o „švédskej ceste“ proti epidémii. Vláda schválila veľmi prísny návrh karantény

23:59 Koniec príbehu o „švédskej ceste“ proti epidémii. Vláda schválila veľmi prísny návrh karantény

Doteraz boli opatrenia, ktoré zaviedla švédska vláda, v porovnaní so zvyškom Európy veľmi umiernené.…