PRIESKUM Kisku Slováci v politike nechcú

24. 2. 2019 15:45

Ukázal to exkluzívny prieskum agentúry Focus pre Televíziu Markíza.

PRIESKUM Kisku Slováci v politike nechcú
Foto: TASR
Popis: Andrej Kiska
reklama

Ľudia odpovedali na otázku: Mal by Andrej Kiska ostať v politike? Väčšina opýtaných sa vyjadrila záporne .Konrétne tí, ktorí na otázku odpovredali "určite nie" alebo "skôr nie" bolo 59,1 percent, pričom reacia "určite áno" alebo  "skôr áno" sa týkala 34,9 percent opýtaných. Šesť percent opýtaných nevedelo na otázku odpovedať, informuje spravodajský portál TV Markíza, tvnoviny.sk.

Kiskove ďalšie pôsobenie v politike odmietajú predovšetkým voliči koaličných strán Smer-SD a SNS. Naopak, voliči opozičných strán SaS a OĽaNO si skôr želajú zotrvanie súčasného prezidenta Andreja Kisku v politike, dodáva spravodajský portál TV Markíza.

Prieskum sa uskutočnil na vzorke 1013 respondentov v období od 16. do 23. januára 2019. Teda skôr, ako polícia obvinila konateľa firmy KTAG. 

V prípade daňových káuz spájaných s prezidentom SR Andrejom Kiskom obvinili konateľa firmy KTAG Eduarda K. Stíhanie sa má týkať neoprávnenej vratky DPH vo výške 146.000 eur, ktorú si KTAG vypýtala od štátu. KTAG platila Kiskovi prezidentskú kampaň a sumu si potom dala do nákladov. Daňový úrad to však neuznal. V minulosti bol na poste konateľa firmy i sám prezident. Kým zastáva svoj úrad, nie je ho možné obviniť.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: Redakcia
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Urbancová odchádza do dôchodku. Najvyšší súd povedie jeho najstarší sudca

20:30 Urbancová odchádza do dôchodku. Najvyšší súd povedie jeho najstarší sudca

Sudkyňa a podpredsedníčka Najvyššieho súdu (NS) SR Jarmila Urbancová odchádza do dôchodku. Jej žiado…