PRIESKUM: Je Trump rasista?

31. 7. 2019 8:18

Viac ako polovica amerických voličov si podľa prieskumu, ktorého výsledky boli zverejnené v utorok, myslí, že prezident Donald Trump je rasista. Informovala o tom agentúra AFP.

PRIESKUM: Je Trump rasista?
Foto: TASR
Popis: Donald Trump
reklama

V prieskumu Univerzity Quinnipiac 51 percent opýtaných uviedlo, že prezident je rasista a 45 percent tvrdilo, že nie je.

Prezidenta za rasistu označilo viac žien (59 %) ako mužov. Vačšina respondentov (61 %) povedala, že Kongres by mal voči prezidentovi začať proces ústavnej žaloby - impeachmentu.

Prieskum sa uskutočnil v dňoch 25.-28. júla na vzorke 1306 respondentov po celej krajine.

Členovia snemovne reprezentantov za demokratickú stranu afroamerického pôvodu v utorok bojkotovali Trumpov príhovor, ktorý predniesol v štáte Virgínia pri príležitosti osláv 400 výročia demokracie v USA, informovala stanica BBC. 

Prezident pred odchodom na podujatie povedal, že je "najmenej rasistická osoba na svete". Trump v prejave vyjadril uznanie Afroameričanom, ktorí podľa jeho slov "budujú, posilňujú, inšpirujú, povzbudzujú, chránia a udržiavajú" krajinu.

BBC pripomína minulotýždňový slovný útok Trumpa na afroamerického demokratického kongresmana Elijaha Cummingsa. Prezident sa o Baltimore, ktorý Cummings zastupuje, vyjadril ako o "neporiadku zamorenom hlodavcami".

Trump pred časom zaútočil i na ľavicovo orientované zákonodarkyne sériou tweetov. V nich političky vyzval, aby sa "vrátili" do krajín svojho pôvodu.

 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Nariadi nám OSN prijať utečencov? Jasné fakty

18:25 Nariadi nám OSN prijať utečencov? Jasné fakty

Svetové médiá už informovali, že OSN rozhodla, že klimatických utečencov nebudú môcť vrátiť do krají…