PRIESKUM Čaputová prvýkrát preskočila Mistríka, jednoznačne by vyhral Šefčovič

25. 2. 2019 20:45

Podľa najnovšieho prieskumu verejnej mienky Agentúry MVK nastal posun referencií. Prvýkrát predbehla pri otázke k voľbe prezidenta Zuzana Čaputová (19,4 % opýtaných) Roberta Mistríka (14,2 %). Favoritom aj podľa tohto prieskumu je Maroš Šefčovič (30,3 %). Výskum uskutočnila agentúra v dňoch 13. až 19. februára 2019 na vzorke 1.083 respondentov. Zadávateľom prieskumu bol internetový portál Zoznam.sk.

PRIESKUM  Čaputová prvýkrát preskočila Mistríka, jednoznačne by vyhral Šefčovič
Foto: TASR
Popis: Prezidentskí kandidáti Zuzana Čaputová a Robert Mistrík
reklama

V odpovediach, za koho budú hlasovať rozhodnutí respondenti, nasleduje Štefan Harabin (8,3 %), František Mikloško (7,3 %), Marian Kotleba (6,5 %), Béla Bugár (6,3 %), Milan Krajniak (3,1 %), Eduard Chmelár (1,7 %) József Menyhárt (1,6 %). Pod jedno percento by získali kandidáti: Róbert Švec, Martin Daňo, Ivan Zuzula, Bohumila Tauchmannová a Juraj Zábojník.

Odpovedalo sa na otázku: Za koho budete hlasovať v prvom kole vy? Podľa prieskumu je 15 % voličov stále nerozhodnutých. Svoje rozhodnutie hlasovať za vybraného kandidáta deklarovalo 23 % respondentov ako „veľmi pekne“, ďalších 39, 3 % ho označilo ako „dosť pevné“. S „veľmi pevným“ rozhodnutím sú najmä sympatizanti Kotlebu (43,9 %), Chmelára (40 %), Bugára (36,4 %) a Harabina (35,6 %). O čosi menej presvedčených voličov majú Šefčovič (26 %), Čaputová (20,6 %), Mistrík (20,2 %) a Mikloško (18,8 %). Na konci tohto rebríčka je Krajniak (11,1 %).
 
Respondenti odpovedali tiež na otázku: V sobotu 16. marca sa uskutoční prvé kolo volieb prezidenta SR. Aké je dnes, v tejto chvíli vaše rozhodnutie: zúčastníte sa prvého kola volieb alebo hlasovať nepôjdete? V prieskume odpovedalo 47,3 % respondentov, že sa určite zúčastnia a o účasti zvažuje aj ďalších 38,4 % opýtaných.
 
 
 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: Redakcia
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Nariadi nám OSN prijať utečencov? Jasné fakty

18:25 Nariadi nám OSN prijať utečencov? Jasné fakty

Svetové médiá už informovali, že OSN rozhodla, že klimatických utečencov nebudú môcť vrátiť do krají…