PRIESKUM: Blaha, Fico, Pellegrini. Ktorým politikom pribudlo najviac fanúšikov

3. 5. 2019 10:25

So zaujímavým prieskumom prišla internetová stránka Hlas parlamentu: vyhodnocovala popularitu politikov na sociálnej sieti Facebook. Výsledky priniesol denník SME. Podľa nich za posledný mesiac pribudlo najviac virtuálnych priateľov premiérovi Petrovi Pellegrinimu, Robertovi Ficovi (obaja Smer – SD) a poslancovi Ľubošovi Blahovi.

PRIESKUM: Blaha, Fico, Pellegrini. Ktorým politikom pribudlo najviac fanúšikov
Foto: TASR
Popis: Robert Fico a Peter Pellegrini
reklama

Podľa Mateja Táborského zo spoločnosti IdeaLoop, ktorá v Hlase parlamentu projekt vyvíja, chcú tak pomôcť k väčšej transparentnosti v komunikácii politikov s verejnosťou a ponúknuť zdroj nefiltrovaných informácií. Cieľom je tiež motivovať politikov, aby viac využívali sociálne siete.

Najviac príspevkov

Najviac príspevkov na Facebooku za posledných 30 dní mal poslanec SaS Milan Laurenčík – 67, ktorý je aj žilinským vicežupanom a mnoho statusov sa týkalo aktivít župy. Nasleduje Ivan Štefanec (61 statusov), poslanec KDH, a Simona Petrík (nezávislá) so 60 statusmi.

Na snímke S. Petrík

„Sociálne siete používam na komunikáciu s voličmi, o facebooku viem, že je na Slovensku najpopulárnejší," hovorí Štefanec. Hovorí, že vždy dával dve správy denne, jednu tému ráno a druhú večer a väčšinou sa týkali toho, čomu sa venuje v europarlamente. Dáva ich na FB sám.

Najpozitívnejšie statusy

Hlas parlamentu hodnotil aj najpozitívnejšie statusy – tam „zvíťazila“ poslankyňa Jana Vaľová (Smer – SD), ktorú, mimochodom, v Humennom, kde bola primátorkou, kritizovali aj pre jej arogantný prístup. „Všetci sa určite tešíme, že už je piatok," začínala Vaľová napríklad svoj status 12. apríla. Podľa neho sa cestou na východ sa zastavila v reštaurácii v obci Dolné Vestenice, „kde som si prvýkrát zahrala na fujare, ktorá tam bola tiež", napísala s množstvom smajlíkov. Pod statusom bolo video, na ktorom Vaľová pohupuje bokmi a fúka do fujary.

Na ďalších priečkach „pozitívnosti“ boli Miroslav Mikolášik (KDH), Eduard Kukan (SDKÚ), Eva Antošová (SNS).

Najnegatívnejšie príspevky:

Najnegatívnejšie príspevky mal podľa vyhodnotenia za posledných 30 dní extrémista Ján Mora z ĽSNS s 39 negatívnymi statusmi. Potom Ľubomír Galko (SaS) spolu s Ľubošom Blahom mali 23 negatívnych statusov.

Na snímke Ľ. Galko

Čítajte viac: TU.

 

 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: Redakcia
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

A už dosť! Povedal Zahradil, pokiaľ ide o peniaze EÚ

23:59 A už dosť! Povedal Zahradil, pokiaľ ide o peniaze EÚ

Český europoslanec Jan Zahradil sa vyjadril k textu servera Deník.cz, ktorý priniesol informácie o s…