PR katastrofa: Gretinu loď vyzdvihnú letecky

21. 8. 2019 7:01

Mladá švédska aktivistka Greta Thunbergová sa rozhodla doraziť na klimatický kongres v USA loďou. A to pre emisie. Ako však teraz píše týždenník Der Spiegel, PR katastrofou je, že loď následne priletí jej tím vyzdvihnúť. Na informáciu poukázal server Českej televízie.

PR katastrofa: Gretinu loď vyzdvihnú letecky
Foto: TASR
Popis: Na snímke švédska environmentálna aktivistka Greta Thunbergová pózuje fotografom na palube jachty Malizia v prístave juhoanglického Plymouthu 13. augusta 2019.
reklama

Na plavbu navyše poukázali niektorí odborníci, ktorí tvrdia, že cesta spôsobí viac emisií, než keby letela. A teraz sa ukazuje, že dvaja spolupracovníci Gretinho tímu do USA priletia, aby jachtu odviezli späť do Európy.

Manažérka tímu Holly Covaová k tomu uviedla, že plavba do New Yorku bola zahrnutá do plánu na poslednú chvíľu, a tak vskutku do USA musia ísť dvaja ľudia, aby loď dostali späť. Pôjde o štyri letenky, o ktoré by však išlo aj v prípade, keby Thunbergová letela s otcom do New Yorku rovno.

Server Der Spiegel však uvádza, že prípad je pre mladú Gretu PR katastrofou, pretože celkom jednoznačne nejde o bezemisné počínanie, ako bolo deklarované.

Pôvodný text nájdete na webe ČT.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: vef
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Nech si Pellegrini spomenie na Kisku, odkazuje publicista Hrabko. Odborná diskusia o voľbe generálneho prokurátora je podľa neho kino

23:58 Nech si Pellegrini spomenie na Kisku, odkazuje publicista Hrabko. Odborná diskusia o voľbe generálneho prokurátora je podľa neho kino

Význam prieskumu, podľa ktorého by nová politická strana Petra Pellegriniho, ak by ju založil, získa…