PELLEGRINI: Prevádzači musia byť tvrdo potrestaní

28. 8. 2015 19:30

Predseda parlamentu Peter Pellegrini dnes prijal predsedu rumunskej poslaneckej snemovne Valeria Stefana Zgoneu. Ako informoval tlačový odbor NR SR, partneri hovorili o zahranično-politických otázkach, o slovenských krajanoch v Rumunsku aj o migrácii.

PELLEGRINI: Prevádzači musia byť tvrdo potrestaní
Foto: SITA
Popis: Vicepremiér pre investície Peter Pellgrini
reklama

„Obe krajiny zdieľajú rovnaké postoje v otázkach zahraničnej politiky, ako aj v európskych otázkach. Spolu podporujeme krajiny západného Balkánu v ich integrácii do EÚ, stotožňujeme sa v podpore koncepcie individuálnych práv pre príslušníkov národnostných menšín aj v pozícii ku Kosovu," priblížil Pellegrini. Okrem toho sa partneri venovali aj situácii na Ukrajine či otázke spolupráce v oblasti energetiky a inovatívnej ekonomike.

Pellegrini takisto hovoril aj o problémoch spojených s migráciou. Myslí si, že ak sa nepodarí nájsť dobré riešenie, Európska únia bude čeliť jednej z najväčších humanitárnych kríz od druhej svetovej vojny. Zároveň ostro odsúdil čin prevádzačov, pri ktorom podľa dnešných informácii zomrelo 71 mužov, žien a detí v dodávke pri rakúskom Pandorfe blízko slovenských hraníc. "Musíme urobiť všetko pre to, aby sme znemožnili zneužívať zložitú situáciu utečencov pašeráckymi skupinami, ktoré na nich zarábajú a ktoré sú ich dokonca schopné pripraviť aj o život. Všetci, ktorí sa na takýchto špinavých obchodoch podieľajú, musia byť tvrdo potrestaní, bez ohľadu na to, v ktorej krajine sa takýto incident môže stať," zdôraznil šéf slovenského parlamentu.

Valerie Stefan Zgonea je na dvojdňovej návšteve Slovenska. V sobotu sa zúčastní na spomienke k 71. výročiu Slovenského národného povstania v Banskej Bystrici.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: SITA
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Nariadi nám OSN prijať utečencov? Jasné fakty

18:25 Nariadi nám OSN prijať utečencov? Jasné fakty

Svetové médiá už informovali, že OSN rozhodla, že klimatických utečencov nebudú môcť vrátiť do krají…