Ostré VIDEO hereckého frontu. Už viete, koho máte voliť

11.5.2019 9:55

Volebná kampaň pred európskymi voľbami beží na plné obrátky. Na Slovensku sa zrodilo video, ktoré varuje pred možným úspechom pravicových radikálov. Toto video vzbudilo nemalú pozornosť.

Ostré VIDEO hereckého frontu. Už viete, koho máte voliť
Foto: TASR
Popis: Herec Ján Koleník

Slovenskí herci, speváci a zabávači natočili video, v ktorom apelujú na svojich spoluobčanov, aby išli voliť vo voľbách do Európskeho parlamentu 25. mája.

Táňa Pauhofová, známa napríklad z rozprávky Láska rohatá, z filmu Román pro muže alebo Lída Baarová, začína video vetou: „Tvrdia, že Európska únia nám škodí.“ Herec Ján Koleník ešte pritvrdil: „Snažia sa nás presvedčiť, že sme pod tlakom diktátu z Bruselu.“ A raper Strapo prvú dvojicu výrokov zavŕšil slovami: „Nahovárajú nám, že Západ sem pretláča zvrátené hodnoty.“

Moderátor Ján Gordulič zdôraznil, že EÚ nám ponúka mnoho výhod. A herec Richard Stanke sa posťažoval, že aj napriek tomu nešlo pred piatimi rokmi v eurovoľbách voliť 87 percent oprávnených voličov. Herec Alexander Bárta potom dodal, že ak sa táto situácia zopakuje aj tento rok, hrozí, že každý druhý hlas odovzdaný vo voľbách môže patriť extrémistom. „Nenechajme si vziať Európu ľuďmi, ktorí o ňu nemajú záujem,“ požiadala nakoniec svojich spoluobčanov herečka Lujza Garajová Schrameková.

Zdroj: Facebook/Mladí proti fašizmu

Video vzbudilo na sociálnych sieťach nemalú pozornosť – na Facebooku ho olajkovalo viac ako 2 600 používateľov a zdieľalo vyše 5 000 ľudí.

 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: mp
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Zadržaný Černákov advokát podáva odvolanie: O prípade rozhodne Najvyšší súd

20:00 Zadržaný Černákov advokát podáva odvolanie: O prípade rozhodne Najvyšší súd

Špecializovaný trestný súd (ŠTS) rozhodol o vzatí do väzby obvineného Františka Poláka, ktorého polí…