Ostane Bugár mimo hry? Maďarské fórum a SMK už rokujú o spolupráci

2.7.2019 17:10

Dve mimoparlamentné strany, Maďarské fórum (MF) a Strana maďarskej komunity (SMK), rokujú o spolupráci. V utorok sa zhodli na tom, že vylučujú spoluprácu so stranami Smer-SD, SNS a ĽSNS. TASR o tom informoval predseda MF Zsolt Simon. Rokovania medzi SMK a MF budú pokračovať 15. júla. Strany sa tiež zhodli na tom, že maďarská komunita na Slovensku nemôže zostať bez parlamentného zastúpenia.

Ostane Bugár mimo hry? Maďarské fórum a SMK už rokujú o spolupráci
Foto: Facebook, Magyar Közösség Pártja
Popis: Líder strany SMK József Menyhárt

SMK na stretnutí predstavila svoj návrh na vytvorenie volebnej strany. Maďarské fórum má o ňom podľa Simona rokovať v rámci svojich štruktúr.

Na snímke Zsolt Simon, zdroj: TASR

Rokovanie sa podľa predsedu MF viedlo v duchu otvorenosti a úprimnosti s cieľom nájsť riešenie pre voličov. "Zúčastnené strany prejavili ochotu spolupracovať v záujme docielenia toho, aby voliči maďarskej národnosti a maďarsky cítiaci voliči mali zastúpenie v parlamente po voľbách v roku 2020," uviedol Simon.

Za SMK sa na rokovaní zúčastnil predseda strany József Menyhárt a podpredseda strany Iván Farkas. Za stranu Magyar Fórum – Maďarské fórum boli okrem Simona prítomní podpredsedovia strany Alžbeta Janitsová a Zsolt Gál.

Na snímke József Menyhárt, zdroj: TASR

S SMK a MF má rokovať aj parlamentný Most-Híd. Avizoval, že diskutovať chce najmä s mimoparlamentnými stranami a združeniami. Tým stranám, s ktorými sa dokáže dohodnúť, ponúka Most-Híd miesta na svojej kandidačnej listine.

Podľa predsedu Mosta-Híd Bélu Bugára strana zatiaľ rokovala o možnostiach spolupráce pred budúcoročnými parlamentnými voľbami s Rómskou iniciatívou Slovenska a MKDA-MKDSZ.

 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Ako to bolo s Kočnerom? Jankovská zverejnila takýto status. Má odkaz aj pre Matoviča

21:40 Ako to bolo s Kočnerom? Jankovská zverejnila takýto status. Má odkaz aj pre Matoviča

Štátna tajomníčka ministerstva spravodlivosti Monika Jankovská, ktorej meno sa malo objaviť v údajne…