Osem miliónov nových obyvateľov, Merkelová je šialená, hovorí rázne tak trochu iná lesbická politička

19.5.2017 8:01

Jedna z dvoch volebných predstaviteliek Alternatívy pre Nemecko (AfD) Alice Weidelová poskytla rozhovor pre server The Local. Tvrdo v ňom kritizuje migračnú politiku kancelárky Angely Merkelovej a aj napriek svojej odlišnej sexuálnej orientácii neplánuje vehementne lobovať za práva LGBT komunity.

Osem miliónov nových obyvateľov, Merkelová je šialená, hovorí rázne tak trochu iná lesbická politička
Foto: ReproFoto: YouTube
Popis: Alice Weidelová

Pred niekoľkými týždňami sa dostala 38-ročná Alice Weidelová do najužšieho vedenia strany a teraz tvrdí, že AfD je jedinou skutočnou opozičnou stranou v Nemecku, ktorá presadzuje právny štát doma aj v Európe. „Grécko porušilo zmluvy z Maastrichtu a došlo aj k porušeniu zákazu Európskej centrálnej banky týkajúceho sa nákupu dlhopisov. Sme jediná strana, ktorá o týchto veciach otvorene hovorí. Práve preto sme pred štyrmi rokmi vznikli,“ hovorí bývalá členka tímu Goldman Sachs.

Weidelová ďalej zdôraznila, že AfD ako jediná strana presadzuje referendum, a teda aj priamu demokraciu, a stavia sa kriticky k migračnej politike kancelárky Angely Merkelovej. „Nemôžete sa predsa vzdať kontroly nad svojimi hranicami. To je jasné porušenie nemeckých azylových zákonov. Od septembra 2015 u nás funguje politika otvorených hraníc, ktorá nemá žiadny právny základ. Bez súhlasu parlamentu prichádza taká vec do úvahy na pár dní, ale nie na rok a pol,“ čuduje sa Weidelová.

Angela Merkelová

Angela Merkelová Zdroj: SITA

„Migračná politika vlády priniesla hneď niekoľko negatívnych dôsledkov. Tým hlavným je zvýšenie rizika teroristických útokov. Keď spočítame žiadateľov o azyl, migrantov, ilegálnych migrantov a ich príbuzných, tak tu máme v dôsledku rozhodnutia kancelárky zo septembra 2015 osem miliónov nových obyvateľov. To je skrátka šialené,“ hnevá sa Weidelová s tým, že islam predstavuje pre Nemecko najväčšie nebezpečenstvo. „Napríklad Saudská Arábia k nám vysiela svojich imámov, aby u nás šírili stredoveké právo šaría. Úplne sme stratili kontrolu nad svojou krajinou.“

Weidelová pracovala šesť rokov v Číne a teraz žije v spoločnej domácnosti s ďalšou ženou a ich dvoma deťmi. Ako však ironicky konštatuje server The Local, práva homosexuálov pre ňu zjavne nie sú žiadnou prioritou. V Nemecku je legálne uzavrieť registrované partnerstvo osôb rovnakého pohlavia, ale rovnoprávne manželstvo zatiaľ nie. Podľa Weidelovej však ide len o hru so slovami. Samu seba považuje za vydatú ženu.

„Ja považujem registrované partnerstvo za manželstvo,“ hovorí Weidelová a dáva jasne najavo, že nepatrí k militantným aktivistom, ktorí presadzujú gender a „sexuálnu výchovu detí“. „Viete, že chcú v škôlkach nútiť štvorročné deti, aby objavovali svoju sexualitu? Ak do toho bude niekto nútiť naše deti, tak to tak rozhodne nenechám. Nemám nič proti výučbe sexuality či jej odlišností, ale až u detí v puberte,“ tvrdí vplyvná členka AfD.

Hoci mainstreamové médiá športovcov, umelcov alebo politikov s odlišnou sexuálnou orientáciou oslavujú, v prípade Weidelovej to pre jej kritické názory na migráciu a islam neplatí. A to isté sa dá povedať aj o pozícii „nemeckej spravodlivosti“. Jeden z televíznych zabávačov Ehring nedávno vo svojej relácii nazval Weidelovú „fašistickou šľapkou“. Politička ho zažalovala, ale súd dal za pravdu Ehringovi. Weidelová vraj ako verejný činiteľ musí počítať s tým, že sa môže stať terčom satiry.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: pro
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Traja aktivisti nemôžu najsilnejšej strane diktovať, kto má byť minister vnútra! To budú medvede vyberať, kto má viesť rezort životného prostredia? Pýta sa Fico

19:45 Traja aktivisti nemôžu najsilnejšej strane diktovať, kto má byť minister vnútra! To budú medvede vyberať, kto má viesť rezort životného prostredia? Pýta sa Fico

Strana Smer-SD nie je na jedno použitie. Prekonala mnoho krízových situácií, ale vždy sa vrátila nas…