Orbánovci spustili frontálny útok proti „Sorosovej ríši“: Tieto organizácie treba všemožne potlačiť a treba ich odpratať

10. 1. 2017 18:45

Maďarská vládna strana Fidesz pripravuje návrh zákona o povinnom podrobnom majetkovom priznaní vedúcich predstaviteľov občianskych organizácií. Potvrdil to dnes v Budapešti podpredseda Fideszu Szilárd Németh.

Orbánovci spustili frontálny útok proti „Sorosovej ríši“: Tieto organizácie treba všemožne potlačiť a treba ich odpratať
Foto: TASR
Popis: George Soros

Podľa agentúry MTI Németh vyhlásil, že úlohou falošných občianskych organizácií "Sorosovej ríše" (pozn. TASR: George Soros - maďarský rodák a americký finančník židovského pôvodu) je nanútiť národným vládam globálny veľkokapitál a svet politickej korektnosti. Podpredseda Fideszu v tejto súvislosti pripomenul masívne útoky na maďarskú vládu za jej postoj k prisťahovalectvu, čo označil za neprijateľné.

"Tieto organizácie treba všemožne potlačiť a domnievam sa, že ich treba odpratať. Myslím si, že po zvolení Donalda Trumpa za prezidenta USA teraz prišla na to vhodná medzinárodná príležitosť," povedal Németh.

Podpredseda parlamentnej frakcie opozičnej Maďarskej socialistickej strany (MSZP) László Szakács na uvedené kroky reagoval vyhlásením, v ktorom uviedol, že tretí sektor zvyknú zastrašovať takýmto spôsobom iba diktatúry. "Németh by mal za svoje vyhlásenie niesť zodpovednosť a mal by odstúpiť," povedal Szakács.

Podľa ľudskoprávnej organizácie Spoločnosť za práva slobody (TASZ) zatiaľ nie je jasné, čo presne pripravuje Orbánova vláda. "Občiansky sektor sa nezľakne a bude aj naďalej bojovať za to, aby ochránil všetkých maďarských občanov od prechmatov vládnej moci" uviedla táto organizácia.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR

Ďalšie články z rubriky

Danko čaká ospravedlnenie od prezidentky: Nerobte zo mňa človeka, čo sa nevie správať

7:15 Danko čaká ospravedlnenie od prezidentky: Nerobte zo mňa človeka, čo sa nevie správať

Prezidentka SR Zuzana Čaputová by sa mala ospravedlniť predsedovi Národnej rady (NR) SR Andrejovi Da…