Orbánov Fidesz: Toto je pomsta za to, že Maďarsko zastavilo migráciu

26. 9. 2019 16:32

Odmietnutie nominácie Lászlóa Trócsányiho z Maďarska na post eurokomisára v budúcej exekutíve Európskej únie je pomstou za to, že Maďarsko úspešne zastavilo masovú migráciu, reagoval vo štvrtok v Bruseli pre maďarskú spravodajskú televíziu Hír TV poslanec Európskeho parlamentu (EP) za vládnu stranu Fidesz József Szájer.

Orbánov Fidesz: Toto je pomsta za to, že Maďarsko zastavilo migráciu
Foto: TASR
Popis: Viktor Orbán
reklama

Podľa agentúry MTI maďarský europoslanec povedal, že rozhodnutie Výboru EP pre právne veci (JURI), za ktoré hlasovala iba tesná väčšina, vníma ako politický hon na čarodejnice.

Szájer vyjadril názor, že na Trócsányiho útočili preto, lebo on vypracoval právne normy, vďaka ktorým Maďarsko úspešne zastavilo masovú ilegálnu migráciu.

"Sme v rukách politikov," citoval spravodajský server Index.hu reakciu Trócsányiho pri odchode zo zasadnutia výboru, ktorý ďalej povedal iba toľko, že ho manželka vyzvala, aby zachoval pokoj.

Výbor vo štvrtok neodporučil Rovanu Plumbovú z Rumunska a Trócsányiho na post eurokomisárov v budúcej exekutíve EÚ. Šéfka budúcej Európskej komisie musí teraz europarlamentu predložiť mená nových národných nominantov.

V prípade Maďarska kuloárne informácie v Bruseli ako o alternatívnej kandidátke hovoria o rómskej europoslankyni za stranu Fidesz a podpredsedníčke EP Lívii Járókovej.

Tá však nemá diplomatickú prax a je otázne, či by dokázala riadiť agendu rozširovania EÚ a susedskej politiky.

Predseda opozičnej Demokratickej koalície (DK) a expremiér Ferenc Gyurcsány v tejto súvislosti na Facebooku uviedol, že výbor dospel k tomu, že Trócsányiho nemožno menovať za eurokomisára, pretože jeho finančné aktivity a obchody jeho advokátskej kancelárie v Európe nemožno tolerovať.

Podľa slov Gyurcsánya má výbor maďarského kandidáta za skorumpovaného. "Čo je možné tolerovať v Maďarsku, to je už v Európe neprijateľné," zdôraznil.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Domáce násilie počas koronakrízy rástlo. Následky týrania sú nielen na duši. Mozog traumatizovaných ľudí vyzerá inak, tvrdí psychologička Krasulová

23:59 Domáce násilie počas koronakrízy rástlo. Následky týrania sú nielen na duši. Mozog traumatizovaných ľudí vyzerá inak, tvrdí psychologička Krasulová

V čase koronakrízy sa významne zvýšil počet prípadov domáceho násilia, ktoré sa oznamovalo na Generá…