Orbán pokračovaním svojej politiky izoluje Maďarsko v Európskej únii, tvrdí Timmermans

28. 11. 2018 7:00

Ak predseda maďarskej vlády bude pokračovať vo svojej terajšej politike, tak Maďarsko bude v Európskej únii izolované, povedal v utorok v Bruseli prvý podpredseda Európskej komisie (EK) Frans Timmermans.

Orbán pokračovaním svojej politiky izoluje Maďarsko v Európskej únii, tvrdí  Timmermans
Foto: TASR
Popis: Podpredseda Európskej komisie Frans Timmermans
reklama

Podľa internetového vydania týždenníka Heti Világgazdaság Holanďan Timmermans, ktorý je kandidátom Strany európskych socialistov (PES) na post šéfa EK v budúcoročných voľbách do Európskeho parlamentu, maďarskú situáciu zhodnotil na schôdzke s vedením Maďarskej socialistickej strany (MSZP).

"Väčšina Maďarov chce byť v EÚ. Neviem si predstaviť Úniu bez Maďarska a ani Maďarsko bez EÚ," konštatoval Timmermans, ktorý ale dodal, že ak maďarský premiér bude takto pokračovať ďalej, jeho krajina sa bude čoraz viac izolovať.

"To by nebolo dobré z hľadiska perspektívy Maďarska," zdôraznil podpredseda EK s poznámkou, že jeho osobne, ale i EK znepokojuje zúžený priestor na diskusiu pre mimovládne organizácie v Maďarsku. "Z toho dôvodu sme urobili právne kroky," uzavrel Timmermans.

{relatedarticles title="Písali sme:" articles="306328,305742,305389,305210" /

 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Ústavný právnik Drgonec: Po valci zo Zlatej Idky máme valec z Trnavy. Hovorí aj o prokuratúre, Lipšicovi a  psychiatrovi Chocholouškovi

23:59 Ústavný právnik Drgonec: Po valci zo Zlatej Idky máme valec z Trnavy. Hovorí aj o prokuratúre, Lipšicovi a psychiatrovi Chocholouškovi

Lipšica ako generálneho prokurátora potrebujú, je presvedčený bývalý sudca Ústavného súdu, dnes práv…