Orbán opäť kritizoval Úniu. Dopustila sa závažných chýb, tvrdí

27. 7. 2019 14:27

Európska únia sa za posledných päť rokov dopustila "závažných chýb" v oblasti prisťahovalectva a hospodárstva, tvrdí predseda maďarskej vlády Viktor Orbán. Podľa spravodajského servera Infostart.hu to v sobotu vyhlásil na 30. jubilejnej letnej univerzite Maďarov v rumunskom meste Baile Tušnad.

Orbán opäť kritizoval Úniu. Dopustila sa závažných chýb, tvrdí
Foto: TASR
Popis: Viktor Orbán

Podľa slov maďarského premiéra by Európska komisia (EK) nemala riešiť otázku migrantov, ale zriadiť radu ministrov vnútra EÚ, ktorá by mala rozhodovať v oblasti prisťahovalectva.

Orbán vyzval Brusel, aby sa Európska únia namiesto myšlienky budovania európskeho socializmu - ktorá podľa jeho názoru vedie k záhube - vrátila k myšlienke konkurencieschopnej európskej ekonomiky. 

"Úspešné ekonomiky treba podporovať, a nie útočiť na ne. Namiesto zabezpečenia základných príjmov bez práce treba podporiť tvorbu pracovných miest a znižovanie daní," zdôraznil maďarský premiér.

Ministerský predseda obhajoval maďarskú cestu, ktorá odmieta liberalizmus. "Liberálna demokracia bola životaschopná iba dovtedy, kým mala aj kresťanské hodnoty, čo sa však v uplynulých 20 rokoch radikálne zmenilo," zdôraznil Orbán.

Podľa neho je členstvo jeho strany Fidesz v Európskej ľudovej strane (EPP) stále otvorené. "Zatiaľ musíme počkať, aby sa vyjasnil obraz, aby európski ľudovci rozhodli, kam chcú smerovať. To sa uvidí na jesennom zjazde EPP," spresnil Orbán.

 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Tereza Spencerová v šoku: Čo to? Nedávno brali Rusko za hrozbu. Nové info

23:59 Tereza Spencerová v šoku: Čo to? Nedávno brali Rusko za hrozbu. Nové info

Analytička Tereza Spencerová píše o svete pri rannej kávičke pre server iprima.cz. Okrem iného sa zm…