Opozícia stojí zoči-voči reálnej mafii. Všetko bolo zinscenované, hovorí Rajtár príbeh svojho asistenta

17.6.2017 11:00

Poslanec SaS Jozef Rajtár hovorí, že sa bál o život svojho asistenta Filipa Rybaniča, ktorý na polícii zažil teror podobný mafii krátko po tom, ako si pozrel bankové účty ministra vnútra Roberta Kaliňáka a exministra dopravy Jána Počiatka.

Opozícia stojí zoči-voči reálnej mafii. Všetko bolo zinscenované, hovorí Rajtár príbeh svojho asistenta
Foto: TASR
Popis: Poslanec SaS Jozef Rajtár

Najznámejší poslanecký asistent Filip Rybanič pred viac ako rokom odhalil, že minister vnútra Robert Kaliňák dostáva na účet peniaze z firmy podnikateľa Ladislava Bašternáka aj napriek tomu, že spoločné obchodné styky zapieral. Rybaniča následne obvinili a čaká ho súd. Saskár Rajtár si v rozhovore pre Topky.sk zaspomínal, že o zmiznutí asistenta sa dozvedel 10. júna pred rokom, keď ho na to upozornila novinárka, a spolu s jeho blízkymi sa báli o jeho život. „Možno si to verejnosť ešte stále neuvedomuje, ale opozícia stojí zoči-voči reálnej mafii s prepojením na najvyššie postavených ľudí v štáte. Zabŕdli sme do aktivít podsvetia s ochrannou rukou vlády,“ hovorí poslanec.

Podľa Rajtarových slov bola polícia s Filipom neustále. Sprevádzali ho aj v jeho aute či na toaletu. Dovolili mu jeden telefonát s tým, že údajne mu mali povedať, že ho o chvíľu pustia. Rybanič mal preto volať iba priateľke, ktorej povedal, že bude dlhšie pracovať. Tým sa mal pripraviť o možnosť volať právnikovi. „Zatknutý však nebol, bol to len blaf. Filip však nebol zvyknutý na takéto maniere a nevedel sa brániť,“ dopĺňa saskár.

„Celý prípad bol zinscenovaný vopred a hrubo manipulovaný. Ani úkony, ktoré vyšetrovateľ oficiálne zaznamenal do spisu, neboli urobené zákonným spôsobom,“ konštatuje Sulíkov poslanec s tým, že to podľa jeho názoru vypovedá o tom, že polícia je pod jasným politickým vplyvom.


 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: du
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Upokojí Saková ako ministerka vnútra situáciu v spoločnosti? Sólymos si nie je istý. Ona vie, čo má robiť, dopĺňa Žiga

16:15 Upokojí Saková ako ministerka vnútra situáciu v spoločnosti? Sólymos si nie je istý. Ona vie, čo má robiť, dopĺňa Žiga

Minister životného prostredia László Sólymos (Most-Híd) si nie je istý, či nominácia štátnej tajomní…