Omračujúca premena Nemecka od migračnej krízy: Nárast počtu vrážd o stovky percent. A nielen to, varuje politik

11. 8. 2019 17:52

Niekdajší rakúsky vicekancelár a bývalý dlhoročný predseda Slobodnej strany Rakúska Heinz-Christian Strache sa rozhodol ľuďom ukázať varovne vyzerajúce čísla, ktoré ukazujú, že v Nemecku na federálnej úrovni zaznamenali v roku 2014 asi 122 vrážd, zatiaľ čo v roku 2018 to bolo 430 vrážd. Prvé číslo pochádza z čias pred štartom masívnej migračnej krízy, druhé ukazuje stav pár rokov po vrchole migračnej krízy.

Omračujúca premena Nemecka od migračnej krízy: Nárast počtu vrážd o stovky percent. A nielen to, varuje politik
Foto: TASR
Popis: Na snímke rakúsky vicekancelár Heinz-Christian Strache na tlačovej konferencii vo Viedni 18. mája 2019.

Heinz-Christian Strache na sociálnej sieti uverejnil čísla z oficiálnych štatistík nemeckého Spolkového kriminálneho úradu, ktorý monitoruje kriminalitu. Porovnanie zločinnosti v rokoch 2014 a 2018 vraj Stracheho omráčilo.

„Oficiálne čísla nemeckého Spolkového kriminálneho úradu (BKA) sú omračujúce. Nezodpovedná a nerozlišujúca kultúra vítačov ukazuje svoje dramatické účinky,“ napísal. Potom svojich spoluobčanov uistil, že rakúski slobodní ešte ako členovia vlády robili všetko pre to, aby sa ich vlasť podobnej neblahej situácii vyhla.

Oficiálne čísla ukazujú, že zatiaľ čo v roku 2014 došlo v Nemecku k 122 vraždám, v roku 2018 už to bolo 430 vrážd. Pokiaľ ide o počty sexuálnych útokov, v roku 2014 úrad zaznamenal 848 prípadov, zatiaľ čo v roku 2018 to bolo 6 046 prípadov. Podobne dramatický nárast prípadov je zreteľný aj pri pokusoch o ublíženie na zdraví. Zatiaľ čo v roku 2014 došlo k 18 512 prípadom, v roku 2018 to už bolo viac ako 73-tisíc.

Zdroj: Facebook/HC Strache

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: mp
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Nariadi nám OSN prijať utečencov? Jasné fakty

18:25 Nariadi nám OSN prijať utečencov? Jasné fakty

Svetové médiá už informovali, že OSN rozhodla, že klimatických utečencov nebudú môcť vrátiť do krají…