Odsúdili spolupáchateľa útoku na židovské múzeum v Bruseli. Poskytol zbrane

4. 11. 2019 17:33

O tri roky navyše vo väzení pobudne občan Francúzska, ktorý poskytol zbrane Mehdimu Nemmouchovi, páchateľovi útoku na židovské múzeum v Bruseli z mája 2014. Útok si vyžiadal štyri obete na životoch, informovala tlačová agentúra Belga.

Odsúdili spolupáchateľa útoku na židovské múzeum v Bruseli. Poskytol zbrane
Foto: TASR
Popis: Na snímke dôkazný materiál na súde v prípade Mehdiho Nemmoucheho 10. januára 2019 v Bruseli.

Trestný súd v pondelok v Marseille odsúdil Francúza Nacera Bendrera na tri roky väzenia za nelegálnu držbu zbraní. Tento muž bol už predtým v Belgicku odsúdený na 15 rokov za spoluúčasť na útoku na Židovské múzeum z 24. mája 2014.

Francúzske súdy mu okrem toho vlani vymerali päťročný trest za pokus o vydieranie v rámci nelegálneho obchodovania s drogami.

Polícia objavila nelegálne držané zbrane pri zatknutí Bendrera v jeho byte na juhu Francúzska, k čomu došlo osem mesiacov po útoku v Bruseli. Mehdi Nemmouche, hlavný páchateľ útoku v Bruseli, bol odsúdený na doživotie.

Nacer Bendrer sa k držbe zbraní priznal - policajti u neho objavili samopal typu kalašnikov, dve poloautomatické pištole a brokovnicu. Niektoré z nich boli nabité a pripravené na streľbu. Aj Nemmouche počas atentátu použil kalašnikov.

Bendrer však poprel, že by patril k zradikalizovaným moslimom a tvrdil, že ani nie je veriaci. Podľa vlastných slov bol "zdrvený", keď sa dozvedel, že Nemmouche zabíjal bruselskom múzeu.

"Pochybil som, musím byť potrestaný," uviedol v súvislosti s novým rozsudkom 31-ročný Marseillčan, ktorý bol za rôzne trestné činy odsúdený už viac ako desaťkrát.

 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Prečo nesmú fašisti vyhrať. PS-Spolu bude vysvetľovať v regiónoch. Ľudia sú sklamaní z doterajších vlád, tvrdí koalícia

20:23 Prečo nesmú fašisti vyhrať. PS-Spolu bude vysvetľovať v regiónoch. Ľudia sú sklamaní z doterajších vlád, tvrdí koalícia

Ľudí k voľbe extrémizmu motivuje pocit sklamania z doterajších vládnych garnitúr aj dezinformácie v …