Ochranka? Nechajte si ju, odkazuje Matovič. Polícii neverí

9. 5. 2017 19:20

Poslanec Národnej rady (NR) SR Igor Matovič (OĽaNO-NOVA) v súvislosti s vyjadreniami o zastrašovaní jeho osoby odmietol polícii poskytnúť bližšie informácie, nepodal trestné oznámenie a taktiež odmietol policajnú ochranu. Pre TASR to uviedol hovorca Prezídia Policajného zboru Michal Slivka.

Ochranka? Nechajte si ju, odkazuje Matovič. Polícii neverí
Foto: TASR
Popis: Predseda hnutia OĽaNO-NOVA Igor Matovič
reklama

„Môžeme uviesť, že príslušníci Národnej kriminálnej agentúry poslanca Národnej rady Igora M. kontaktovali, cieľom bolo získať viac informácií k údajnému zastrašovaniu jeho osoby, ktoré verejne prezentoval 8. mája na tlačovej besede. Pán poslanec odmietol poskytnúť akékoľvek bližšie informácie, ktoré by polícii pomohli zistiť skutkový stav a identifikovať páchateľa, rovnako odmietol podať trestné oznámenie. Pán poslanec taktiež odmietol policajnú ochranu,“ povedal Slivka pre TASR.

„Skutky, ktoré NAKA za posledné dva roky voči mne spáchala, vo mne nevzbudzujú žiadnu dôveru. Ak by som prijal ponuku na policajnú ochranu, len by som mafii, ktorá nám vládne ukázal, že sa ich bojím, čo sa nikdy nestalo a ani nestane. Kým bude ministrom vnútra Robert Kaliňák, žiadnu ochranku od polície nepríjmem. Moje rozhodnutie nezúčastňovať sa zasadnutí parlamentu nebol prejav strachu o život, ale protest voči nedemokratickému a šikanóznemu vedeniu Národnej rady Andrejom Dankom. Protest voči obhajobe protiústavného otvárania listov ľudí, ktorí sa s dôverou obrátili na svojich poslancov," zareagoval líder hnutia Obyčajných ľudí Igor Matovič.

Igor Matovič na brífingu v pondelok 8. mája oznámil, že nebude viac chodiť na zasadania parlamentu. Rozhodol sa tak po minulotýždňovom incidente, keď sa mu mal pri prechádzke so psom vyhrážať fyzickou likvidáciou neznámy muž. Matovič si myslí, že za tým môže byť predseda parlamentu Andrej Danko (SNS). Neuviedol však dôkazy.

„Rozhodol som sa, že nebudem viac chodiť do parlamentu ako poskok a podriadený tohto psychopata," povedal v pondelok Matovič s tým, že sa nemôže pozerať na človeka, ktorý si objednal jeho zastrašovanie. Neznámy muž mu mal povedať, že ak do pondelka neskončí, nájde mu vlak. "Možno to nie je Danko, možno Fico, Bugár, Kaliňák, možno iný 'mafoš', ktorý sa pohybuje v parlamente či vo vláde, možno sa na tom dohodli spoločne, ale nedokážem s takýmto pocitom do siene zákonnosti, do priestoru, v ktorom by mal byť výkvet národa, naďalej chodiť," zhrnul.

Šéf parlamentu na Matoviča reagoval stručne. "Toto vystúpenie už nepotrebuje žiaden komentár," napísal v stanovisku Andrej Danko.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Matovič:  Štátna karanténa pre ľudí zo zahraničia mala byť skôr! Pellegrini: Tak prečo si ju skôr nezaviedol?

19:00 Matovič: Štátna karanténa pre ľudí zo zahraničia mala byť skôr! Pellegrini: Tak prečo si ju skôr nezaviedol?

Povinnú štátnu karanténu pre všetkých ľudí prichádzajúcich zo zahraničia mohla súčasná vláda zaviesť…