Ochrana vôd bude počas predsedníctva v Rade EÚ patriť k prioritám

6. 5. 2016 16:49

K hlavným prioritám bude počas predsedníctva SR v Rade EÚ patriť ochrana vôd, posilnenie jej významu a jej racionálne využívanie. Povedal to dnes na stretnutí v Bratislave s generálnou riaditeľkou UNESCO Irinou Bokovou minister životného prostredia SR László Solymos.

Ochrana vôd bude počas predsedníctva v Rade EÚ patriť k prioritám
Foto: SITA
Popis: László Sólymos, podpredseda strany Most-Híd
reklama

Ako informoval Odbor komunikácie Ministerstva životného prostredia SR, Bokova tieto témy ocenila. V tejto súvislosti Solymos s Bokovou hovorili o možnosti spolupráce a podpory projektov a podujatí zameraných na ochranu vôd a klímy, ktoré pripravuje UNESCO. Podrobnosti sa dohodnú v júni počas ďalšej návštevy predstaviteľov organizácie na Slovensku. Bokova sa zaujímala najmä o ochranu prírodného dedičstva Karpatských bukových pralesov.

Slovensko má na Zozname svetového kultúrneho a prírodného dedičstva UNESCO dve prírodné lokality. Ide o jaskyne Aggtelekského a Slovenského krasu a Karpatské bukové pralesy a staré bukové lesy Nemecka. V rámci slovenskej časti ide najmä o územia v Národnom parku Poloniny a v Chránenej krajinnej oblasti Vihorlat.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: SITA
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Sociológ: Predvolebná kampaň ohrozovala duševné zdravie. Nezúčastniť sa volieb neznamená zbaviť sa zodpovednosti za ich výsledok

0:02 Sociológ: Predvolebná kampaň ohrozovala duševné zdravie. Nezúčastniť sa volieb neznamená zbaviť sa zodpovednosti za ich výsledok

ROZHOVOR Sociológ Pavel Haulík priznáva, že predvolebná kampaň bola tentoraz poriadne náročná. Na du…